Izvor: Blic, 02.Sep.2006, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Jelena neukroćena goropad
Jelena neukroćena goropad
Jelena Janković je u meču preokreta pobedila desetu teniserku sveta Nikol Vaidisovu 5:7, 6:3, 6:2 i tako se probila među 16 najboljih igračica na US openu. Jankovićeva je u prvom setu imala prednost 5:1, ali je dozvolila Čehinji da osvoji šest gemova za redom.
U nastavku meča našoj teniserki bio je dovoljan jedan brejk za 6:3, dok je u odlučujućem setu za 20 minuta počistila Vaidisovu sa 6:2. Jankovićeva će se u nedelju, u osmini >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << finala, sastati sa boljom iz duela Ruskinja Svetlane Kuznjecove i Anastasije Rodionove, koji je odigran kasno sinoć po našem vremenu.
Ana Ivanović sa oduševljenjem očekuje današnji meč protiv Serene Vilijams u trećem kolu US opena. Naša teniserka je imala dosta problema da pobedi Japanku Aiko Nakamuru 7:5, 6:3, dok je Vilijamsova posle sporog početka identičnim rezultatom eliminisala Danijelu Hantuhovu.
- Serena je teniserka sa kojom ne možete da igrate slabo, kao što je to bio slučaj u meču sa Nakamurom. Previše sam grešila i pravo je čudo da sam se izvukla posle 2:5 u prvom setu. Naravno, sa Serenom moram da igram mnogo, mnogo bolje kako bih se plasirala u osminu finala - rekla je Ivanovićeva.
Serena Vilijams je 1999. i 2002. trijumfovala na US openu, ali je zbog povrede pala na 91. mesto WTA liste.
- Povreda me je naučila da se radujem svakom meču. Nikoga se ne plašim osim, možda, Rožea Federera. Na sreću, on nije u našem delu kostura. Volim da igram u Njujorku i volim da pobeđujem u Njujorku - poručila je bivša najbolja teniserka sveta koja nikada nije igrala sa Anom Ivanović.
Novak Đoković je uz dosta muke prošao Mardija Fiša 7:6 (7:5), 6:4, 3:6, 7:6 (7:3) za današnji derbi sa Lejtonom Hjuitom, osvajačem US opena 2001.
- Mlad sam, ali sam i talentovan. Lejton je legenda svetskog tenisa i apsolutni je favorit za prolaz u četvrto kolo. Iskreno, nemam šta da izgubim. Ove sezone sam postigao najbolje rezultate u karijeri i trenutno sam 23. igrač na svetu. Šta više da poželim? Pokušaću sve, ali ništa ne mogu da obećam - izjavio je Đoković.
Hjuit je lako pobedio Čeha Jana Hernika 6:4, 6:2, 6:2.
- Đoković je za klasu bolji od Hernika. Ne poznajem ga dovoljno dobro, ali sam čuo sve najbolje o njegovoj igri - kratko je rekao Lejton Hjuit.
A. Pijevac











