Izvor: Blic, 19.Avg.2004, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Jasna bez finala, rekord Kučeve

Jasna bez finala, rekord Kučeve

ATINA - Dve naše dame, juče su ostvarile polovičan rezultat u olimpijskim kvalifikacijama. Plivačica Marina Kuč plasirala se u polufinale trke 200 metara leđno i to rezultatom koji joj je bio dovoljan da obori državni rekord - 2:30:39, dok Jasna Šekarić u disciplini vazdušni pištolj nije uspela da osigura plasman u još jedno finale i ponovo uspeh sa starta kada je osvojila srebrnu medalju.

Marina Kuč je ostvarila 13 >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << mesto u jutarnjim kvalifikacijama, a sinoć u večernjem programu nastupila je u polufinalu. Selektor Nenad Miloš smatra da se u nastavku takmičenja od Kučeve mogu očekivati još bolji rezultati:

-Marina je isplivala odličnu trku i oborila državni rekord za više od jedne sekunde. U polufinalu u još jačoj konkurenciji imaće priliku da još više popravi svoj rezultat - tvrdi Miloš.

Po završetku trke Kuč je rekla da je u potpunosti zadovoljna postignutim rezultatom, naglasivši da je ispunila cilj koji je sebi postavila uoči atinskih Igara.

- Očekivala sam plasman u polufinale i to sam ostvarila. Finale je nerealno očekivati, ali se nadam da ću još jednom oboriti državni rekord - izjavila je Kuč.

Na takmičenju u disciplini malokalibarski pištolj, Šekarićeva je bila deveta, dok je osam prvoplasiranih izborilo vizu za finale. Jasna je u prvom delu takmičenja bila deveta, zatim je kasnije u drugom delu stigla i do četvrte pozicije, ali je nešto slabijim hicem u poslednjem gađanju ponovo pala na deveto mesto i sa ukupno 579 krugova (osma je imala 580) završila takmičenje.

Kasnije, u finalnom nadmetanju, Bugarka Marija Grozdeva bila je najbolja. Drugo mesto i srebrnu medalju osvojila je Čehinja Lenka Hikova, a bronza je pripala Iradi Ašumovoj iz Azerbejdžana. Z. K. - K. B.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.