Izvor: B92, 27.Mar.2011, 16:40 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Jasna Šekarić šesta na SK u Sidneju
Srpska reprezentativka Jasna Šekarić zauzela je šesto mesto u u gađanju MK sport pištoljem 30 plus 30 metaka sa 782,6 krugova na Svetskom kupu u Sidneju.
Srbija je ponovo imala dvoje finalista u jednom danu u Australiji, a to je uspelo i Damiru Mikecu koji je MK pištoljem bio sedmi sa 654,5 (560) krugova.
"Znala sam da moram dobro da gađam brzu paljbu, jer sam bila nešto slabija u preciznoj", rekla je Jasna Šekarić.
„Međutim, Australijanci su zbog >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << bezbednosti, postavili policu isred vatrene linije tako da sam morala da u stavu za brzu paljbu pištolj držim potpuno drugojačije, ’otpala’ mi je ruka i bolela me je, jedva sam izdržala. Takođe, prvi put u karijeri dogodilo mi se da mi automat pokaže promašaj. Bilo je to u petoj seriji, nisam mogla da reagujem, pa sam nastavila da gađam, završila šestu, poslednju, seriju sa maksimalnih 50 krugova i tek tada sam krenula u akciju. Znala sam da od sudija nema mnogo koristi jer je u pitanju tehnička stvar i odmah sam pozvala ljude iz firme SIUS koja proizvodi mete i utvrdili su da nije bio promašj već desetka i završila sam brzu paljbu sa 293 kruga. U celini sam zadovoljna rezultatom, s obzirom da mi je ovo prvo takmičenje MK pištoljem posle više od šest meseci. U Koreji će biti još bolje", naglasila je Šekarićeva.
Šekarićeva je pre finala bila šesta, imala je četvrti rezultat plej ofa (201,6) ali nije uspela da se pomeri prema vrhu. Pobedila je Ukrajina Olena Kostevič, olimpijska šampionka iz Atine kojoj je to druga medalja u Sidneju, posle bronze vazdušnim pištoljem.
Damir Mikec je u osnovnom delu imao 560 krugova i ušao je u plej of kao sedmi. U finalu je ima dva loša metka i, kako kaže, sa takva dva kiksa nije mogao bolje. Pobedio je Japanac Tomojuki Masuda i osvojio drugo zlato u Sidneju.
U ponedeljak na programu je poslednja disciplina, MK puška 60 metaka ležeći i u eliminacijama će startovati Mirosavljev, Pletikosić i Marković. Kvalifikacije i finale su u utorak.








