Izvor: RTS, 25.Maj.2009, 08:40 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Jasna Šekarić četvrta u Milanu
Jasna Šekarić je osvojila četvrto, a Zorana Arunović osmo mesto na Svetskom kupu u Milanu u disciplini vazdušni pištolj.
Šekarićeva je zabeležila rezultat do 483,6 (385) krugova i izgubila je bronzu jer je Miroslava Sagun Lavandovska (Poljska) imala najbolje finale od 101 krug i probila se na treće mesto!
Zorana Arunović je krenula u plej of se treće pozicije sa osnovnim rezultatom od 386 krugova, ali je gađala finale 94,3 kruga i završila na osmoj poziciji >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << sa ukupno 480,3 kruga. U svakom slučaju sjajan uspeh srpskih takmičarki drugog dana Svetskog kupa.
Trijumfovala je olimpijska šampionka iz Pekinga Kineskinja Venjun Guo koja je u osnovnom delu imala 392 kruga, samo krug manje od svetskog rekord, gađala je finale 97,9 i završila sa 489,9 krugova. Drugo mesto pripalo je njenoj zemljakinji Jun Hu sa 486,6 (388) dok je treća Miroslava Sagun Lavandovska sa 488,6 (388) krugova.
Treća srpska predstavnica Aleksandra Ristović zauzela je 45. mesto sa 373 kruga. Finale je vredelo 384 kruga, tri takmičarke su raspucavale za dva mesta u plej ofu.
U muškoj konkurenciji vazdušnim pištoljem, Andrija Zlatić je osvojio 13. mesto sa 579 krugova, 20. je bio Dimitrije Grgić sa 577, a 32. Damir Mikec sa 573 kruga. Mladi strelac iz Švajcarske 19-godišnji Lukas Grunder sa 588 krugova izjednačio je svetski junirski rekord osnovnog dela i potom pobedio sa 691,1 kruga. Drugi je bio Serhij Kudrija (Ukrajina) sa 682,2 (583) kruga a treći Denis Kulakov (Rusija) sa 680,6 (582) kruga.
Finale je vredelo 580 krugova, petorica strelaca su raspucavala sa dodatnih pet dijabola za jedno mesto u završnici.
Šekarić četvrta, Arunović osma na Svetskom kupu
Izvor: Blic, 25.Maj.2009
Reprezentativke Srbije u streljaštvu Jasna Šekarić i Zorana Arunović zauzele su danas četvrto, odnosno osmo mesto u gađanju vazdušnim pištoljem na Svetskom kupu u Milanu.....Šekarić je zabeležila rezultat do 483,6 (385) krugova i izgubila je bronzu, nakon što je Poljakinja Miroslava Sagun...












