Jaramaz za pobedu uz zvuk sirene, Partizan srušio i Cedevitu

Izvor: RTS, 11.Jan.2020, 22:03   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Trojkom Ognjena Jaramaza uz zvuk sirene Partizan savladao Cedevita Olimpiju sa 96:95, u derbi utakmici 15. kola ABA lige. Crno-beli novom pobedom ostali usamljeni na prvom mestu na tabeli regionalnog takmičenja.
Košarkaši Partizana ušli u seriju teških mečeva, ali redom melju protivnike. Protiv Cedevita Olimpije "crno-beli" su bili na ivici >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << provalije, ali je Ognjen Jaramaz pogodio trojku uz zvuk sirene i doneo novu pobedu "parnom valjku".

Obe ekipe bile su izuzetno raspoložene za igru u "Štark areni". Gosti iz Ljubljane bolje su šutirali spolja u prvom poluvremenu, ali je Partizan u drugoj četvrtini postigao čak 32 poena i na odmor otišao sa prednošću od 55:47.
Crno-beli su u nastavku stigli i do dvocifrene prednosti, a u poslednjih deset minuta izabranici Andree Trinkijerija ušli su sa 12 poena prednosti.
Cedevita se vratila u poslednjoj četvrtini i preokrenula rezultat u svoju korist, u poslednjem minutu i povela sa 95:93.
Ipak, Partizan je imao poslednji napad na meču, koji je pogotkom završio Jaramaz, pa Partizan posle 15 odigranih kola ima skor 12/3 i sam je na prvom mestu na tabeli regionalnog šampionata.

Jaramaz je bio i najefikasniji u ekipi Partizana sa 16 poena, Zagorac je dodao 14, Tomas 12, Pejdž 11, a Volden 10.
U timu Cedevita Olimpije istakao se Jaka Blažič sa 22 poena, Hopkins je dodao 13.
Crno-beli su ostali neporaženi na domaćem terenu u ABA ligi.
U poslednjoj utakmici dana, Mornar je na svom terenu savladao ekipu Primorske sa 99:84.
17.00 Mega Bemaks - Crvena zvezda
Tabela: Partizan 12-3, Budućnost 11-4, Cedevita Olimpija 10-5, FMP 9-5, Crvena zvezda 8-6, Primorska 8-7, Mornar 8-7, Krka 6-9, Cibona 5-10, Zadar 4-11, Igokea 4-10, Mega Bemaks 3-11.