Janković sa Veronom zakucao Kataniju za dno, Sampa preokrenula sa igračem manje

Izvor: Blic, 27.Apr.2014, 17:57   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Verone deklasirali su poslednjeplasiranu Kataniju sa 4:0 u 35. kolu Serije A, na startu nedeljnog programa. U nastavku, Sampdorija je sa igračem manje uspela da preokrene i slavi protiv Kjeva sa 2:1, Lacio je bio bolji od Livorna sa 2:0, a identičnim rezultatom Torino je savladao Udineze.

Naš krilni napadač Boško Janković sedeo je na klupi Verone do 64. minuta kada je zamenio Markinja, a uživao je u partiji Luke Tonija iz najboljih dana.
Iskusni, 36-godišnji napadač se našao na pravom mestu najpre u šestom minutu da zatrese mrežu nakon što je golman Katanije Frison zaustavio udarac Iturbea, a isto je učinio i u 28, u svom stilu glavom na centaršut sa desne strane za 2:0.

Nova kontra sevnula je pred sam kraj poluvremena kada je Markinjo sa leve strane pogodio suprotan ugao i rešio pitanje pobednika, da bi Taleb u 75. minutu overio trijumf Verone.

Sampdorija koju vodi Siniša Mihajlović uspela je da preokrene protiv Kjeva sa igračem manje, posle isključenja Mustafija i gola Teroa iz penala u 66. minutu. Eder je u 81. minutu izjednačio, a Sorijano je postao junak ekipe u nadoknadi.

Nenad Krstičić je bio na terenu do 79. minuta, a zamenio ga je Renan i opravdao poverenje asistencijom za trijumfalni pogodak. Sampdorija je ovakvim ishodom prekinula crni niz od tri poraza, dok je Kjevo u veliikom problemu zbog borbe za opstanak.