Izvor: Blic, 05.Jul.2005, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Janković: Samo jedan je Đorđević!
Janković: Samo jedan je Đorđević!
U večeri punoj emocija, Aleksandar Đorđević je posebnu zahvalnost izrazio Bobanu Jankoviću, nekada ljutom rivalu na parketu koji je meč s pažnjom pratio iz invalidskih kolica. Ni dan posle, Janković nije mogao da sakrije koliko je bio dirnut Saletovom pažnjom prilikom uručivanja dresa.
- Samo jedan je Đorđević Saša! On je jedan od malog broja ljudi koji me nisu zaboravili nijednog trenutka, kada mi je bilo i mnogo teže >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << nego danas. Ovo veče će mi ostati nezaboravno, a ispostavilo se da su mi najviše pomogli moji ljuti rivali iz Partizana - Đorđević i Danilović koji su svojevremeno zbog mene organizovali humanitarnu utakmicu u Novom Sadu. Kada te iz naftalina izvuku takvi igrači kao što su Đorđević, Danilović, Divac, Rađa, Kukoč, valjda to znači da si i sam kao reprezentativac i igrač Zvezde bio neko i nešto. Đorđević je u nedelju postao legenda. On je genije, mogao je još pet godina da igra, ali se možda i u pravom trenutku povukao, prestao je sebe da maltretira. Samo mi je žao što bar godinu nisam igrao uz njega, da i ja osvojim neku titulu u karijeri - zaključio je Janković. D. J. Bužić













