Izvor: B92, 22.Sep.2006, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Janković:"Pobedila - uz lošu igru"
Teniserka Srbije Jelena Janković izjavila je da joj je bilo teško da pobedi Ruskinju Nađu Petrovu u četvrtfinalu Otvorenog prvenstva Kine jer nije dobro igrala.
Jankovićeva je pobedila Petrovu sa 2:1 (6:4, 4:6, 6:2) i plasirala se u polufinale gde je očekuje pobednica meča Ameli Morezmo - Lindzi Devenport.
"Pobedila sam u tri seta. Bilo mi je teško, nisam dobro igrala, ali sam ipak pronašla način da pobedim. Borila sam se do kraja, mada se nisam osećala >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << najbolje", rekla je Jankovićeva.
Teniserka Srbije je dodala da misli da su i ona i Nađa Petrova imale probleme sa disanjem jer je vazduh veoma zagađen u Pekingu.
"Sve u svemu, ušla sam u polufinale i jedva čekam sledeći meč", rekla je Jankovićeva.
Otvoreno prvenstvo Kine igra se za nagradni fond od 600.000 dolara.











