Izvor: RTS, 21.Jan.2021, 22:04

Jaka Blažić vodio Cedevita Olimpiju do trijumfa protiv Budućnosti

Cedevita Olimpija je savladala Budućnost rezultatom 95:84 u zaostalom meču petog kola ABA lige.
Cedevita Olimpija je stigla do devete pobede i uz tri poraza zauzima šestu poziciju na tabeli. Budućnost je zabeležila treći poraz u sezoni i sa deset trijumfa trenutno je trećeplasirana.
Budućnost je bolje ušla u meč i prvi period dobila sa tri poena razlike. U nastavku Cedevita Olimpija je preuzela konce igre u svoje ruke, dobila drugi perioddž i na poluvreme otišla sa šest poena prednosti.
Treća četvrtina je bila presudna, domaćin je bio ubedljiv, sve mu je polazilo za rukom i ovaj period dobio sa 33:20. U poslednjem periodu vodila se izjednačena borba. U finišu susreta...