JUBILEJ: Ronaldo na 1.200 utakmici u karijeri postigao gol i upisao asistenciju (FOTO)

Izvor: SrbijaDanas.com, 08.Dec.2023, 23:09

Majstor je majstor.

Kristijano Ronaldo je u velikom stilu obeležio 1.200 utakmicu u karijeri. U pobedi Al Nasra protiv Al Rijada 4:1 postigao je gol i upisao asistenciju.

Povodom velikog jubileja, na stadionu Al Nasra u Rijadu je pre početka meča upriličena prigodna ceremonija za 38-godišnjeg Portugalca.

YOU JUST CANNOT STOP CRISTIANO RONALDO.pic.twitter.com/qziNjtb8T0

— ZEE⁷ 🇵🇹 (@FutbolZEE) December 8, 2023

Cristiano >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << Ronaldo! 🥶

pic.twitter.com/qOPL1mlvVF

— TechnoSports (@TechnoSports_in) December 8, 2023

Veliki jubilej Ronadlo je u 33. minutu obeležio golom,  da bi u finišu rpvog poluvremena bio asistent Otaviju za 2:0.

Ronaldo je tokom karijere igrao za Sporting 31 utakmicu (5 golova), Mančester junajted 346 utakmicu (145), Real 438 utakmica (450), Juventus 134 utakmice (101) i Al Nasr 46 utakmica (39). Za reprezentaciju

Portugala odigrao je 205 mečeva i postigao 129 golova.

Ispred Ronalda po broju mečeva u karijeri samo su engleski golman Piter Šilton (1.375), još jedan Englez Pol Bestok (1.286) i Brazilci Rožerio Seni (1.237) i Fabio (1.212).