Izvor: MozzartSport.com, 22.Jul.2021, 23:20

Iznenađenje leta, Fajenord zaustavljen u Prištini, debakl Borca u Severnoj Irskoj (VIDEO)

Hajduk uverljiv protiv Tobola (2:0), Osijek bez golova u Poljskoj

Iznenađenje leta u Prištini. U prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencije Fajenord je odigrao bez golova sa Dritom. Predstavnik tzv. Kosova odoleo je na stadionu Vadilj Vokri protiv 30 puta skupljeg rivala, pa će u Roterdamu moći da se nada još jednom, većem čudu – prolasku u narednu fazu.

Uticali su na igru holandskog velikana brojni odlasci i dolasci u ovom prelaznom roku, biće >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << Arneu Slotu očigledno potrebno još vremena da posloži sve kockice. Igru je doduše Fajenord imao, kao i posed lopte (65 odsto), ali ne i realizaciju. Dvanaest udaraca - nula golova. Posle odlazaka kapitena Stivena Berhujsa i izostanka prvog napadača iz prethodnih sezona Nikolaja Jorgensena - nije igrao ni novajlija Alireza Jahanbakš- koji je na izlaznim vratima, nije se ni moglo očekivati da ofanzivna linija radi kao podmazana. Ali je svakako bilo za očekivati da se u Roterdam vrati sa kakvim-takvim kapitalom.

Za razliku od Holanđana, Hajduk ga je u Splitu protiv Tobola stekao - 2:0 (1:0). Za vikend protiv Lokomotive u prvenstvu Marin Ljubičić je u nadoknadi promašio priliku za pobedu, ali se večeras u potpunosti iskupio. Mladi 19-godišnji napadač postigao je oba gola za Splićane i doveo ih nadomak treće runde, gde ih čeka bolji tim iz duela Apolon - Žilina (1:3). Drugi hrvatski predstavnik, Osijek, nije bio toliko uspešan, mada je imao i dosta težeg rivala. Na gostovanju Pogonu Bijelo-plavi su odigrali bez golova.

Iznenađenje, mada neprijatno, priredio je Borac na gostovanju Linfildu. Dotukao je prvaka Bosne i Heregovine bolan prošlonedeljni poraz u prvom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona od Kluža, očigledno se fizički i emotivno istrošio, što je rezultiralo debaklom u Severnoj Irskoj – 4:0 (2:0).

Ostaje Velikanu iz Platonove revanš za nedelju dana na njegovom terenu, ali na osnovu svega večeras viđenog na Ostrvu, teško da će Borac uspeti da stigne zaostatak koji je ostvario večeras. Zaostatak koji je morao da juri još od drugog minuta, kada je Linfild klasičnom ostrvskom akcijom sa boka, posle dva izbacivanja lopte sa gol-linije poveo golom Njuberija.

Nije statistički gledano Borac bio bogzna koliko inferiorniji u odnosu na rivala, ali je Linfild svoje prilike surovo koristio. Prvu narednu već u 25. minutu uspešno je završio Mazinga, da bi se potom na uzbuđenje čekalo okruglo 50 minuta. Još jedno ubacivanje sa boka, ovoga puta po zemlji, i prelep udarac Mulgrua. Tačku na težak poraz Banjalučana stavio je Kalačer u drugom minutu nadoknade.

KVALIFIKACIJE ZA LIGU KONFERENCIJE – 2. KOLO (PRVI MEČEVI)