Izvor: RTS, 25.Okt.2009, 08:15 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Iznenađenja u Kupu Srbije
Dva najprijatnija iznenađenja prvog ovogodišnjeg kupa Streljačkog saveza Srbije vazdušnim oružjem na strelištu u Mladenovcu su Nataša Gaćeša iz „Novog Beograda Ušća“koja je sa 397 krugova slavila u konkurenciji seniorki vazdušnom puškom i Milutin Stefanović („Čika Mata“, Kragujevac) koji je pobedio u nadmetanju seniora ovim oružjem sa 596 krugova!
Gaćeša je osvojila prvo mesto na bolju poslednju seriju, završila je meč sa maksimalnih sto krugova i pretekla >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << reprezentativku Partizana Andreu Arsović koja je imala 99 krugova u poslednjih deset dijabola. Stefanović je bio bolji za dva kruga od Milenka Sebića iz Policajca...
Prošle godine pobednica finala Kupa SSS vazdušnom puškom za juniorke, Ivana Maksimović („Novi Beograd Ušće"), koja je slavila i u prvom kolu 2008, ove godine je krenula sa druge pozicije. U Mladenovcu je pretekla drugarica iz kluba Dragana Todorvić i to na bolju poslednju seriju (99 - 98) jer su obe „ubile" po 394 kruga. Gađalo je čak 68 juniorki! Najbolji junior ovim oružjem je Piroćanac Arsenije Todorović („Lukanjac") i to ubedljivo sa odličnim rezultatom od 592 kruga što mu je i lični rekord.
Tri prva mesta vazdušnim pištoljem za seniorke osvojile su takmičarke Crvene zvezde, a slavila je Jelena Arunović. Jasna Šekarić (Crvena zvezda) koja je lane pobedila u prvom Kupu SSS u Smederevu, osvojila je šesto mesto.
U konkurenciji seniora vazdušnim pištoljem sezonu je kao i lane, pobedom počeo Andrija Zlaitić iz užičkog kluba „Aleksa Dejović", dok je najbolji junior bio Miloš Katanić iz Crvene zvezde.
I juniorka iz Bora Bobana Veličković nadmetanje u Kupu SS Srbije vazdušnim pištoljem počela je, kao i 2008. pobedom, sa odličnih 380 krugova!
Učestvovalo je preko 200 strelaca. Drugi Kup SS Srbije je početkom novembra u Smederevu.
Rezultati - vazdušna puška, seniori: 1. Milutin Stefanović („Čika Mata", Kragujevac) 596, 2. Milenko Sebić (Policajac) 594, 3. Nemanja Mirosavljev (Novi Sad) 593 itd.
Seniorke: 1. Nataša Gaćeša („Novi Beograd Ušće") 397 (100), 3. Andrea Arsović (Partizan) 397 (99), 3 Jelena Živković (Jagodina) 396 itd.
Juniorke: 1. Dragana Todorović 394, 2. Ivana Maksimović (obe „Novi Beograd Ušće") 394, 3. Tašana Bogatinovski (Pančevo) 390 krugova itd.
Juniori: 1. Arsenije Todorović („Milorda Mančić Lukanjac", Pirot) 592, 2. Igor Čotra (Zvezdara) 584, 3. Nikola Janićijević (Partizan) 582 kruga itd.
Vazdušni pištolj, seniori: 1. Andrija Zlatić („Aleksa Dejović", Užice) 580, 2. Vasilije Groza (Policajac) 578, 3. Uroš Kačavenda (Novi Sad) 573 kruga itd.
Seniorke: 1. Jelena Arunović 380, 2. Jasmina Grgić 378, 3. Zorana Arunović (sve C. zvezda) 377 krugova itd.
Juniori: 1. Miloš Katanić (C. zvezda) 564, 2. Miloš Milanović 556, 3. Marko Milanović (obojica „Aleksa Dejović", Užice) 544 kruga itd.
Juniorke: 1. Bobana Veličković (Bor 030) 380, 2. Olgica Zarić (Kikinda) 374, 3. Jovana Petrović (Jagodina) 374 itd.




