Izvor: Blic, 13.Dec.2005, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Iz Frankfurta u pobede!
Iz Frankfurta u pobede!
Dragoslav Stepanović, iskusni fudbalski stručnjak, godinama živi u Nemačkoj i mogao bi u predstojećem periodu da bude od velike koristi našem savezu, stručnom štabu i igračima kada je u pitanju Mondijal 2006. godine.
- Sa velikom pažnjom pratio sam izvlačenje grupa u Lajpcigu. Proveo sam dva dana u društvu mog bivšeg saigrača i velikog prijatelja Ilije Petkovića. Ono što sam mogao da zaključim jeste da je snaga našeg nacionalnog >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << tima u zajedništvu, drugarstvu i atmosferi. Na prvi meč se dolazi direktno sa priprema i možda je Holandija pravi rival da se pokaže da li smo selekcija za veće domete ili ne. Odluka o bazi naše selekcije u Nemačkoj biće doneta ove nedelje.
- Naša delegacija će tokom ove nedelje definisati sve oko boravka za vreme SP. Ja sam dao dva predloga, gradove u okolini Frankfurta, Fridenštad i Marburg. Oni imaju hotele sa pet zvezdica, aerodrome koji su na raspolaganju 24 sata dnevno, mogućnost da se igrači, rukovodstvo, sponzori, novinari nalaze u različitim blokovima hotela. Postoji i mogućnost smeštaja u slučaju da igračima dođu devojke i žene. Naša ekspedicija bi imala sve prateće sadržaje za trening, odmor i relaksaciju, na raspolaganju bi im bili i automobili. Ne sme se zanemariti da je odatle svaki grad udaljen četrdesetak minuta avionom ili tri-pet sati autobusom, a na potezu Frankfurt-Keln ima između 300.000 i 500.000 naših ljudi, tako da bi podrška bila sjajna. U ovom trenutku ja ne znam šta će odlučiti naše rukovodstvo, rečeno mi je da će mi se javiti kada dođu u Nemačku. Mnogi su grupu C proglasili 'grupom smrti'?
- Ne bih rekao mnogi već skoro svi! Strašno teško ćemo izboriti plasman u osminu finala. S druge strane, Argentina, Holandija i Obala Slonovače igraju fudbal sličan nama. Možemo da im pariramo u tehničko-taktičkom nadmudrivanju i tu vidim našu šansu. Ne bih voleo da treći meč protiv Drogbe i drugova odlučuje o daljem plasmanu.
Holandija i Argentina su među favoritima za titulu?
- Holandija nas je baš zadužila. Izbacili su nas sa SP 1998, ponizili na EP 2000. Možda je pravo vreme da im vratimo za sve, a nama je osvetnički motiv oduvek davao posebnu snagu. Argentina ima odličnu selekciju, ali ne treba zaboraviti da, osim kada su dva puta bili prvaci, nisu postizali neke rezultate na mondijalima. Radi se o veoma prljavoj selekciji i o provokacijama posebno treba voditi računa. Svaki igrač je u stanju da prođe pored tebe, pljune te, zakači, udari. Ono što mene raduje jeste da se posle kvalifikacija drugačije priča i piše. Neka malo razmišljaju i oni o nama - završio je Stepanović. D. Radović





