Iz Čuke pravac Belgija!

Izvor: Mondo, 03.Maj.2017, 13:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Iz Čuke pravac Belgija!

Erhan Mašović novi je fudbaler Briža.

Štoper Čukaričkog Erhan Mašović novi je igrač belgijskog Briža, ugovor je potpisan na četiri godine.

Sportski direktor Čukaričkog Vladimir Matijašević rekao je da je reč o velikom transferu za naše uslove, da su svi u klubu prezadovoljni, kao i da je osamnaestogodišnji Mašović odabrao pravu sredinu za svoj napredak, jer u Belgiji vole da forsiraju mlade igrače.

"Nama ovaj transfer nije neko veliko >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << iznenađenje, radimo na tome od novembra. Čukarički ima pravo na procenat od dalje prodaje, a o ciframa iako će se verovatno pojaviti, ja ne mogu da pričam", rekao je Matijašević i dodao da Mašović više nema pravo da nastupa za Čukarički.

Upitan o proceni Transfermarkta od 500.000 evra za do nedavno našeg štopera, Matijašević je naveo da se radi o višestruko skupljem transferu.

"Igra Mašovića se prati već dugo i bilo je više zainteresovanih klubova za njega, ali je Briž bio najkonkretniji. Vlasnik Čukaričkog Dragan Obradović, potpredsednik Nenad Mirosavljević i ja smo se bavili time izvesno vreme. Uradili smo dobar posao iako nam rezultatski nisu bili bajni dani. Deveti smo na tabeli, ali tvrdim da naš klub funkcioniše najbolje u Srbiji i funkcionisaće ako ovako nastavi. Priče rekla-kazala o puštanju utakmica i sličnim stvarima nisu tačne i ne zanimaju nas".

Direktor je dodao da je vezano za Mašovićev transfer mnogo pomogao bivši igrač Čukaričkog Darko Pivaljević i njegova dva prijatelja.

"Uverio sam se da je Pivaljević značajno ime u belgijskom fudbalu, a ovo mu je među prvim većim transferima i on će nam pomagati ubuduće. Veliko mu hvala".

Erhan Mašović (22. novembar 1998.) je u Čukarički došao u junu 2013. sa nepunih 15 godina. U avgustu 2015. potpisao je profesionalni ugovor, dobio dres sa brojem 55 i debitovao za prvi tim 27. februara 2016. na utakmici protiv Radnika iz Surdulice (2:1) kada je ušao u igru u 73. minutu.

Već sledeću prvenstvenu protiv Javora odigrao je celu, a ekipa upisala pobedu od 1:0.  Ispostavilo je da je poslednju utakmicu u dresu Čukaričkog pred potpisivanje ugovora sa Brižom odigrao kao i u debiju baš protiv Radnika.

Nastavak na Mondo...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.