Ivićev Votford ne ispušta treće mesto

Izvor: B92, 28.Nov.2020, 20:44

Fudbaleri Votforda su rezultatom 4:1 pobedili Preston u 14. kolu Čempionšipa.

Preston End se nalazi u donjem delu tabele i Votford ih je sa četiri pogotka prilično lako savladao.

Izabranici Vladimira Ivića su već od devetog minuta imali prednost kada je Kina postigao pogodak i već se mogla naslutiti laka pobeda Votforda.

Ipak, do kraja poluvremena golova nije bilo, a u 52. minutu sa bele tačke gol postiže Troj Dini i tada je na semaforu stajalo 2:0.
Gosti su smanjili preko Barkhuizena samo tri minuta kasnije, da bi Čaloba već u 58. minutu vratio Votfordu dva gola prednosti. Konačan rezultat postavio je Žoao Pedro u 74. minutu.

Votford sa 26 bodova deli treće mesto sa ekipom Redinga koju vodi Veljko Paunović.