Izvor: B92, Beta, 26.Maj.2010, 00:35 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ivanović u idealnom timu sezone!
Fudbaler Čelsija i srpski reprezentativac Branislav Ivanović nalazi se u timu sezone u izboru veb sajta Goal.com.
Stručni žiri ovog veb portala smatra je je idealna postavka 4-4-2.
Osim Ivanovića sezonu su obeležili Viktor Valdes, Ćavi Fernandes i Lionel Mesi (Barselona), Lusio, Valter Samjuel, Havijer Zaneti i Dijego Milito (Inter), Frenk Lampard (Čelsi), Vejn Runi (Mančester Junajted) i Arjen Roben (Bajern Minhen).
Za Ivanovića >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << se navodi da je „tihi čovek u odbrani Čelsija i jedan od najzaslužnijih za duplu krunu ’plavaca’. Za kratko vreme pobrao je simpatije i poštovanje veće nego bilo koji drugi fudbaler u zadnjoj liniji šampiona Engleske". Srpski reprezentativac se takođe nalazi i u idealnom timu Premijer lige što je još jedno važno priznanje za odlične partije ove sezone.
Najveći broj igrača u idealnom timu je iz milanskog Intera, sasvim logično. „Neroazuri" su odigrali najbolju sezonu u istoriji kluba osvojivši triplu krunu, a svakako najvažniji trofej je u Ligi šampiona do koga su došli pobedom nad minhenskim Bajernom rezultatom 2:0.









