Izvor: B92, 21.Maj.2004, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ivanišević odustao od Rolan Garosa

Hrvatski teniser Goran Ivanišević odlučio je da ne učestvuje na Otvorenom prvenstvu Francuske.

Kako navode hrvatski elektronski mediji, Ivanišević je priznao da nije mogao da pronađe nijedan pravi razlog da učestvuje na turniru u Parizu.

"Činjenica da bi mi to bio poslednji Rolan Garos u karijeri i da bih samo popunio broj, nije bio dovoljan razlog da odem na turnir", rekao je Ivanišević.

Goranova odluka nije čudna, jer su svi njegovi ovogodišnji >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << rezultati na zemljanoj podlozi veoma loši. Izgubio je prve mečeve u Estorilu, Monte Karlu, Minhenu i Rimu. Pored toga, on je svestan da nije spreman za igru na najvišem nivou.

Ivanišević je na Rolan Garosu tri puta stigao do četvrtfinala (1990, 1992. i 1994), a od kada je 1996. godine poražen u osmini finala, više nijednom nije uspeo da prođe prvo kolo.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.