Istraga o uzrocima smrti američkog plivača

Izvor: Blic, 26.Okt.2010, 18:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Istraga o uzrocima smrti američkog plivača

Američka plivačka federacija saopštila je da je pokrenula sopstvenu istragu o smrti američkog plivača Frena Kripena koji je preminuo 23. oktobra u poslednjoj trci takmičenja Svetskog kupa na otvorenim vodama koji se održavao u Fudžajrahu u Ujedinjenim Arapskim Emiratima.

"Federacija će istražiti šta se dogodilo Frenu Kripenu i izvući pouku da se to više ne ponovi", navodi u saopštenju Američka plivačka federacija.

Fren Kripen (26), osvajač bronzane medalje >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << na 10 kilometara na otvorenim vodama na Svetskom prvenstvu 2009. godine u Rimu, ove godine je na Panpacifičkim igrama u Kaliforniji osvojio srebrnu medalju na 10 kilometara a bronzu na pet kilometara na takmičenju u Kanadi.

Trka se završila, a kako Kripena niko nije video na cilju, njegov reprezentativni kolega alarmirao je organizatore i ubrzo su u potragu krenuli ronioci, a tražili su ga i plivači, ali tek nakon dva časa pronašli su Kripena u besvesnom stanju.

Američki plivač prebačen je u bolnicu, ali nažalost, lekarima je preostalo da proglase njegovu smrt.

Međunarodna plivačka federacija (FINA) saopštila je da je pokrenuta službena istraga kako bi se utvrdio razlog smrti ovog plivača.

Prema prvim informacijama, nesrećni sportista je preminuo od toplotnog udara tokom trećeg od ukupno pet krugova.

Temperatura vode dostigla je i 30 stepeni, a nakon trke još je desetak plivača zatražilo medicinsku pomoć.

"Moramo da damo jasne odgovore o tome šta se dogodilo kako porodici tako i čitavom svetu i plivačima" izjavio je direktor Američke plivačke federacije Čak Vilgas.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.