Izvor: MozzartSport.com, 18.Maj.2021, 22:15

Istorija je ispisana: Brajton prvi put savladao Siti

Građani ispustili dva gola prednosti i sva tri boda - 3:2
Dugogodišnji san Brajtona večeras je postao java i to za samo 26 minuta koliko je izabranicima Grema Potera bilo potrebo da preokrenu rezultat i sa 0:2 stignu do 3:2.
Idealno otvoren susret gostiju i gol Gundogana već u drugom minutu nagoveštavali su novu u nizu rutinskih pobeda Građana na gostovanju Brajtonu, međutim posao saigračima otežao je Kanselo prekršajem za crveni karton u 10. minutu.
Igrač manje nije se odrazio na Građane koji su po modelu iz prvog poluvremena u ranoj fazi nastavka udvostručili vođstvo. Ipak, gol Fila Fodena, umesto da donese mirnu završnicu gostima kao da je probudio igrače...