Istorija: Denver ponizio Lejkerse

Izvor: Mondo, 28.Nov.2018, 10:14   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Istorija: Denver "ponizio" Lejkerse

Nikola Jokić imao je zapaženu rolu u najubedljivijoj pobedi Nagitsa nad "jezerašima" ikada. Lebron i društvo katastrofalni u šutu za tri poena - pogodili pet puta iz 35 pokušaja!

Denver je ugostio Lejkerse u noći između utorka i srede i potrudio se da zauvek zapamte taj meč.

Nagitsi su slavili rezultatom 117:85, što im je najubedljiviji trijumf nad Lejkersima u istoriji.

Prethodno, rekordna pobeda bila je 29 poena razlike ostvarena 1993. godine.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << />
Ovog puta za rekordnih "plus 32" najviše su se potrudili Pol Milsap, Džamal Marej i Malik Bizli, pošto su svi upisali po 20 poena, dok je zapaženu rolu imao i Nikola Jokić.

Srpski centar je na parketu proveo 22 i po minuta i za to vreme postigao 14 poena, uz po sedam skokova i asistencija, a zabeležio je I blokadu I ukradenu loptu, uz tri izgubljene.

Jokić je u trećoj deonici dao 12 poena, u kojoj su domaći praktično prelomili meč (31:21), a onda dotukli goste u poslednjem kvartalu (28:14), u kojoj srpski košarkaš nije ni imao potrebe da bude u igri.

Denveru je to bila 14. pobeda ove sezone, a četvrta u nizu, uz sedam poraza.

Lejkerse (skor 11-9) je na drugoj strani predvodio Kajl Kuzma sa 21 poenom (šut za tri poena 1/7), dok je Lebron Džejms ostvario učinak od 14 poena, sedam skokova, uz po dve asistencije, ukradene lopte i blokade. Lebron je iz igre šutirao 5/15, a za tri 0/4.

Lejkersi su inače imali katastrofalan učinak za tri poena. Da su bacali kamen, čini se da bi ostvarili bolji skor.

Oni su šutnuli 35 puta za tri poena na meču, a pogodili su samo pet!

REZULTATI

Detroit - Njujork 115:108

Majami - Atlanta 113:115

Memfis - Toronto 114:122

Feniks - Indijana 104:109

Denver - LA Lejkers 117:85

Nastavak na Mondo...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.