Izvor: MozzartSport.com, 11.Apr.2021, 07:10

Ista meta, isto odstojanje: Kruz Azul i Klub Amerika za koplje ispred svih u Meksiku

Aktuelni prvak Leon vezao četvrtu pobedu

Šampionska trka u meksičkoj Klauzuri ove sezone vodiće se udvoje. Posle nepotpunih 14 kola su se u samom vrhu od ostatka timova izdvojili Kruz Azul i Klub Amerika, jer za razliku od preostalih rivala, pomenuti dvojac u seriji niže pobede.

U aktuelnoj, 14. rundi, Kruz Azul je na svom terenu upisao 12. uzastopnu pobedu u prvenstvu pobedivši minimalnim rezultatom Gvadalaharu. Jedini pogodak na meču postigao je najefikasniji >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << fudbaler tima Džonatan Gonzales, svoj sedmi u prvenstvu.

Klub Amerika je nešto kasnije na gostovanju Tigresu vezala sedmu pobedu u prvenstvu i zadržala se na minusu od dva boda u donosu na lidera Kruz Azul – 3:1 (1:0).

Orlovi su idealno otvorili oba poluvremena, golovima u početnim minutima, a kada je Tigres pre isteka sat vremena igre ostao sa igračem manje, delovalo je da je pitanje pobednika rešeno. Međutim, iako je bio brojčano slabiji, domaćin je prepolovio zaostatak u 63. minutu, ali je Rodžer Martinez svojim drugim pogotkom na meču već u 69. ponovo vratio gostima dva gola prednosti i otklonio sumnju oko pitanja pobednika.

Aktuelni prvak Leon se posle nešto slabijih rezultata konačno stabilizovao. Na gostovanu Atlasu upisao je četvrtu uzastopnu pobedu (3:1) i probio se u gornji deo tabele, tačnije na sedmu poziciju.