Izvor: B92, 16.Avg.2013, 12:20 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Isinbajeva: Poštujem sve stavove
Svetska rekorderka u skoku s motkom Jelena Isinbajeva smatra da je pogrešno protumačena njena podrška ruskom zakonu protiv homoseksualnosti.
"Protiv sam svake diskriminacije homoseksualaca", rekla je Isinbajeva i dodala da je njena rečenica pogresno protumačena, jer joj engleski nije prvi jezik.
"Ono što sam želela da kazem jeste da ljudi treba da poštuju zakone zemlje čiji su gosti. Ipak, želim nešto da bude jasno - poštujem stavove mojih kolega i protiv sam >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << svake diskriminacije homoseksualavca po pitanju njihove seksualnosti", rekla je Isinbajeva.
Isinbajeva je juče rekla da je protiv propagiranja homoseksualaca, čime se stavila na stranu zakona koji je u junu usvojen u Rusiji, a kojim se zabranjuje propagiranje netradicionalnih seksualnih opredeljenja. Istovremneno, ruska atletičarka je kritikovala svoje koleginice atletičarke koje su lakirajući nokte u duginim bojama želele da daju podršku LGBT populaciji povodom zakona o zabrani propagande homoseksualaca u Rusiji.
Isinbajeva, koja je u Moskvi okončala karijeru osvajanjem zlatne medalje, rekla je juče da je protiv promocije homoseksualnosti na javnom mestu.
"Ukoliko dozvolimo promociju svih ovih stvari na ulici, možemo da počnemo da se plašimo za našu naciju. Smatramo da smo normalni, obični ljudi. Jednostavno, u tradiciji nam je da muškarac treba da živi sa ženom i obrnuto", poručila je juče Isinbajeva.







