Inzagi doneo titulu Milanu - 2:1

Izvor: B92, 22.Maj.2007, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Inzagi doneo titulu Milanu - 2:1



Fudbaleri Milana osvojili su titulu šampiona Evrope sedmi put u istoriju i prvi put od 2003. godine. Rosoneri su u veoma slabom atinskom finalu pobedili Liverpul rezultatom 2:1, a oba gola za nove evropske prvake postigao je Filipo Inzagi, u 45. i 83. minutu. Jedini gol za Liverpul postigao je Dirk Kajt u 93. minutu. Utakmica ni izbliza nije dostigla istanbulsko finale iz 2005, ni po kvalitetu, ni po uzbudljivosti.

Tokom prvih 45 minuta obe ekipe više su se trudile >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << da onemoguće rivala nego da ugroze gol protivnika.

To je rezultiralo samo jednim atraktivnim prodorm Kake, uz dve poluprilike za Liverpul.

Prvi gol na utakmici pao je u 45. minutu – Andrea Pirlo je izveo slobodni udarac, a lopta je zakačila Pipa Inzagija i prevarila Hosea Rejnu.

Liverpul je u nastavku pokušavao da napadne, ali mu je to veoma retko uspevalo.

Najbolju priliku na utakmici imao je Stiven Džerard, koji je u 63. minutu izašao sm pre Didu sa poluleve pozicije, idealne za dešnjaka, ali je njegov udarac bio daleko ispod nivoa na koji smo navikli od kapitena Liverpula.

U nastavku meča Liverpul je pokušavao uglavnom udarcima sa distance, a u 77. minutu u igru je ubačen i Piter Krauč. Gol je usledio brzo, ali na suprotnoj strani.

Kaka je uputio idealan ps iza odbrane Liverpula, Pipo Inzagi je primio loptu i poslao je sasvim lagano, ispod Rejne. Lopta se sporo ušetala u mrežu, posle čega je Milan praktično obezbedio pobedu.

U finišu su igrači Liverpula još pojačali, ali su njihove greške olakšale posao rivalima, a duga pauza koju je prouzrokovao Inzagi držanjem za stomak nije uticala da Fandel produži meč više od tri minuta.

Minut pre isteka 90 minuta Liverpul ipak postiže gol – posle kornera najbolji u skoku bio je Danijel Oger, lopta je zakačila Paola Maldinija i stigla do usamljenog Dirka Kajta na zadnjoj stativi.

Holanđanin ej bio u očiglednoj ofsajd poziciji, ali to nije sankcionisano, pa je Liverpul imao četiri minuta za novi veliki preokret. Ipak, istorija se nije ponovila.

Paolo Maldini je tako dobio priliku da drugi put podigne pehar Lige šampiona (posle 2003. godine), drugi put postane prvak Evrope u Atini (posle 1994) i stigne do svoje pete titule.

O načinu na koji je igrana utakmica najbolje govori odnos šuteva u okvir gola: Liverpul 4, Milan 3. Milanu je tokom meča suđeno 15, a Liverpulu 27 faulova, a u korenrima prednost je bila na strani Engleza - 6:4.

Sudija Herbert Fandel je održao tradiciju - Liverpul je izgubio treći put u četiri meča koje je on vodio (uz remi) i konačno da prvi gol, dok su Rosoneri zabeležili i šestu pobedu u šest pokušaja.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.