Inter siguran protiv Bolonje

Izvor: B92, Beta, 21.Nov.2009, 22:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Lider na tabeli Serie A milanski Inter savladao je u premijernoj utakmici 13. kola na gostovanju Bolonju sa 3:1 (2:1).

Tim koji sa klupe predvodi Žoze Murinjo u vođstvo je doveo Dijego Milito u 22. minutu. Samo minut kasnije Zalejeta je izjednačio na 1:1. Još jedan pogodak za goste postigao je Baloteli u 42. minutu, a konačan rezultat 3:1 postavio je sjajnim udarcem Argentinac Kambjaso. Kapten reprezentacije Srbije Dejan Stanković na terenu je proveo 75. minuta.
U prvih deset minuta susreta Baloteli i Milito su bezuspešno pokušavali da nadmudre odbranu Bolonje. U 13. minutu Kivu je neometan šutirio sa velike udaljenosti, ali golman Vivijano ostao je nesavldan. Fudbaleri Intera nastavili su da vrše pritisak na odbranu domaćih.

U 22. minutu posle kornera koji je izveo Maikon, Dijego Milito postiže prvi pogodak na meču. Međutim čim su fudbaleri Bolonje krenuli sa centra postigli su pogodak. Adailton je sa centra dugom loptom, koja je preletela celu odbranu gostiju, pronašao Zalajetu koji je savladao Cezara.

Samo pet minuta kasnije Baloteli sa našao u situaciji jedan na jedan sa Vivijanom, ali je bespotrebno i neuspešno pokušao da ga predribla. Nervoznom Baloteliju desetak minuta kasnije sudija Roberto Roseti pokazao je žuti karton.

Kapiten reprezentacije Srbije je sjajnim udarcem u 36. minutu uspeo da pogodi stativu i to dva puta, ali lopta nije htela u mrežu.

Ipak Baloteli u 42. minutu postiže pogodak. Ponovo je korner izveo sjajni Brazilac Maikon, a mladi italijanski reprezentativac posle udarca glavom savladao Vivijana.

Na početku drugog poluvremna Murinjo je ostavio Balotelija u svlačionici, a njegovo mesto na terenu zauzeo je Samjuel Eto.

Igra u drugom poluvremenu bilo je dosta nižeg inteziteta nego u prvom, gosti su bili zadovoljni rezultatom i potpunosti su kontrolisali situaciju na terenu.

U 73. minutu Esteban Kambjaso postiže još jedan gol za milanski tim. Posle duplog pasa sa Militom, Kambjaso je sjajnim udarcem savladao Vivijana. Dva minuta kasnije Dejan Stanković napušta teren uz veliki aplauz gostujućih navijača, a u igru ulazi Patrik Vijera.

Fudbaleri Bolonje nisu uspeli ozbiljnije da priprete golu Cezara. Poslednje minute susreta obeležio je Maikon koji je zaradio crveni karton jer je očigledno rekao sudiji nešto što nije smeo.

U drugoj utakmici 13. kola koja je odigrana u subotu Parma je u Firenci savladala Fiorentinu sa 3:2 (1:1). Prvi gol na meču psotigao je Điraldino u 26. minutu, gosti samo četiti minuta kasnije izjednačili preko Nikole Amoruza. Bugarin Božinov postigao je drugi gol za "mlekadžije" u sedmom minutu drugog poluvremena, ali je sjajni Điraldino još jednim golom u 62. minutu izjadnačio na 2:2. Međutim Lanzame je samo pet minuta kasnije postigao još jedan gol za goste i postavio konačan rezultat.

Interu je ovo deseta pobeda u Seriji A i sa 32 boda je siguran na prvom mestu. Bolonja, kojoj je ovo sedmi poraz u prvenstvu, ostaje na 15. mestu Serije A sa 12 osvojenih bodova. Fiorentini je ovo drugi poraz na svom terenu i klub iz Firence se nalazi na šestoj poziciji, dok se Parma sedmom pobedom u sezoni popela na 3. mesto na tabeli sa 23 osvojena boda.