Izvor: MozzartSport.com, 31.Okt.2020, 21:39

Inter se spasao u 90+2 (VIDEO)

Parma odlična na Meaci...

Sedam godina Inter ne zna za pobedu protiv Parme na svom terenu i tako ostaje i nakon petog uzastopnog okršaja ovih rivala na Đuzepe Meaci. Momci trenera Fabija Liveranija pružili su pre svega taktički zrelu partiju, odigrali sjajno u defanzivi, a šanse koje su im se ukazale iskoristili, pa je iz toga umalo proizišla velika pobeda. Imala su gosti sa Enio Tardinija dva gola viška i sa te strane možda i ne mogu da budu zadovoljni - pogotovo >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << što je njihova odbrana drugi put poklekla u sudijskoj nadoknadi - međutim da im je neko pre utakmice ponudio bod nema sumnje da bi ga oberučke prihvatili. S druge strane, Antonio Konte i njegovi momci moraju da budu zadovoljni jer uspeli su da izbegnu sekiru koja im je visila iznad glave.

Inter drugi put zaredom nije pobedio kod kuće, dok je Parmi ovo prvi bod na strani u sezoni. Sada definitivno možemo da konstatujemo da je oktobar bio veoma loš mesec za Inter. U šampionatu samo pet bodova iz četiri utakmice, a u Ligi šampiona dva boda iz duela sa Menhengladbahom i Šahtjorom. Imajući u vidu da mu predstoji dvomeč sa Real Madridom vrlo delikatna pozicija za Nerazure.

Posle prilično nezanimljivih prvih 45 minuta Parma je zakuvala praktično u prvom napadu u drugom delu. Divan pas poslao je Ernani, odbrani Intera pobega Žervinjo i šmekerski, onako iz prve, bez čekanja da lopta padne na zemlju - pogodio mrežu Samira Handanovića.

Posle drugog pogotka Žervinja u 62. minutu izgoledalo je da je Inter u bezizlaznoj situaciji. Ponovo je reprezentativac Obale Slonovače pobegao odbrani domaćeg sastava, maksimalno iskoristio pas Inglezea i smestio loptu u mrežu.

Da nije uzvratio ekspresno preko Marcela Brozovića Inter bi verovatno izgubio utakmicu. Ovako, u poslednjih 25 minuta izvršili su Nerazuri veliki pritisak i na kraju uspeli da slome Parmu. Posle dobrog centaršuta Aleksandra Kolarova sa boka Ivan Perišić je najviše skočio u šesnaestercu vrlo dobrog Sepea i to je 2:2.

U poslednjim trenucima utakmice umalo Inter nije došao i do senzacionalnog preokreta. Lepu šansu propustio je Arturo Vidal sa svega nekoliko metara, a ponovo nakon ubacivanja sa boka...