Inter posustaje!

Izvor: Mondo, 16.Jan.2016, 18:02   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Milanski klub gubi korak u trci za liderskom pozicijom u italijanskoj Seriji A...

Nakon poslednjeg šokantnog poraza od Sasuola na "Đuzepe Meaci" duboko u sudijskoj nadoknadi (0:1), Inter je u Bergamu samo osvojio bod (1:1) i omogućio Napoliju i Juventusu da se eventualnim pobedama odlijepe na vrhu tabele.

Milanski tim ipak ne može da bude preterano nezadovoljan ishodom jer je mogao i da ostane kratkih rukava u Bergamu >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << s obzirom da je Atalanta većim delom susreta imala zrelije šanse.

Ipak, gosti su ispred svoje mreže imali fantastičnog Samira Handanovića koji je briljantno branio na celoj utakmici, dovodeći do ludila napadače Atalante.

Osim Handanovića, meč na stadionu "Atleti Azuri d'Italija" obeležili su i autogolovi na obe strane - najpre je domaćin stigao do prednosti posle nespretne reakcije Džejsona Murilja u 18. minutu - 1:0.

Izvor: Youtube

Samo sedam minuta kasnije Inter je stigao do izednačenja posle slične akcije koju je u vlastitu mrežu završio defanzivac tima iz Bergama Rafael Toloi - 1:1.

Golman Intera je činio čuda u situacijama "jedan na jedan" odbranivši stopostone šanse veznim igračima kluba iz Bergama Jasminu Hurtiću i Luki Ćigariniju.

INCROYABLE SAMIR HANDANOVIC !!! pic.twitter.com/shPsUsTuvT

— Inter Milan FR (@InterMilanFRA) January 16, 2016

Imao je i tim Roberta Manćinija šansi u drugom delu, Mauro Ikardi se u nekoliko navrata nije snašao nakon odličnih asistencija srpskog reprezentativca Adema Ljajića, koji je bio solidan svih 90 minuta.

Ali, dovoljno samo za četvrti ovosezonski remi, koliko je ove sezone u šampionatu Italije upisao i domaćin.