Inter posle preokreta pobedio Kataniju

Izvor: Vesti-online.com, 03.Mar.2013, 19:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Intera pobedili su danas na gostovanju posle preokreta Kataniju sa 2:3, u utakmici 27. kola italijanskog prvenstva, golom dvostrukog strelca Rodriga Palasija u sudijskoj nadoknadi vremena.

Katanija je na poluvremenu vodila sa 2:0 golovima Gonzala Bergezija, u šestom i Đovanija Markezea u 18. minutu. Inter je smanjio zaostatak preko Rikija Alvaresa u 51. minutu, a preokret je doneo dvostruki strelac Palasio, golovima u 69. i 91.

Inter je peti na tabeli sa 44 >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << boda, dok je Katanija sedma sa dva boda manje.

Udineze je na gostovanju pobedio Peskaru sa 0:1 golom Antonija Di Natalea u sedmom minutu, a istim rezultatom Sampdorija je na svom terenu pobedila Parmu golom Maura Ikardija.

Za crno-bele iz Udina branio je srpski golman Željko Brkić, dok je u sastavu Peskare bio mladi Uroš Ćosić. Udineze se pobedom popeo na osmo mesto sa 40 bodova, dok je Peskara, koja je i osmu utakmicu završila bez pobede, ostala na pretposlednjem mestu sa 21 bodom, koliko ima i poslednji Palermo.

Atalanta je pobedila Sijenu sa 2:0, a do 10. pobede u prvenstvu došla je zahvaljujući dvostrukom strelcu Đakomu Bonaventuri, koji je golove postigao u drugom i 66. minutu. Ekipa iz Bergama je 15. na tabeli sa 30 bodova, dok se Sijena nalazi na 18. mestu, u zoni ispadanja sa 21 bodom.

Fiorentina je na svom terenu pobedila Kjevo sa 2:1 golovima Manuela Paskala u trećem i Marsela Laronda u 77. minutu. Jedini pogodak za goste postigao je Isak Kofi u 37. minutu.

Za ekipu iz Firence igrali su srpski fudbaleri Adem Ljajić i Nenad Tomović, kao i reprezentativac Crne Gore Stevan Jovetić. "Ljubičasti" su šesti na tabeli sa 45 bodova, dok je ekipa iz Verone na 16. mestu sa 29 bodova.

Fudbaleri Bolonje pobedili su na svom terenu Kaljari sa 3:0, dok su ranije danas Torino i Palermo odigrali bez golova.

Juventus i Napoli su u petak odigrali nerešeno 1:1, Milan je juče ubedljivo pobedio Lacio sa 3:0.

Toti stigao Nordala na drugom mestu golgetera Serije A

Kapiten Rome Frančesko Toti izjednačio je danas učinak švedskog velikana Gunara Nordala na drugom mestu najboljih strelaca fudbalske Serije A svih vremena, pošto je danas postigao svoj 225. gol.

Toti je iskoristio penal u 16. minutu meča protiv Đenove 3:1 u nedeljnoj utakmici u Rimu. Ovo je 36-godišnjem Totiju 10. gol ove sezone, koja mu je 21. u Romi.

"Princ Rima" je za klub iz svog grada debitovao sa 16 godina. Strelac najviše golova u Seriji A je Silvio Piola, koji je postigao 274 pogotka igrajući za Pro Verčeli, Lacio, Torino, Juventus i Novaru od 1929. do 1954. godine.

Nordal je većinu svojih golova postigao za Milan, ali je karijeru završio u Romi 1958. godine.