Inter posle preokreta do tri boda

Izvor: Sportski Žurnal, 27.Sep.2013, 00:02   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fiorentina je dobro namučila Inter, ali nije uspela da slavi na Đuzepe Meaci u poslednjem meču petog kola Serije A. Brazilac Žonas doneo je velika tri boda Neroazurima.
(FOTO: AP)
Fiorentina je povela u 60. minutu. Rosi je nadmudrio Handanovića sa bele tačke. Pročitao je sjajni golman domaćih gde će napadač Viole šutirati, ali udarac Rosija je bio isuviše jak i precizan pa je Handanović morao da izvadi loptu iz mreže.
Jedanaesterac >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << je skrivio Žezus. On je srušio Hoakina u kaznenom prostoru.
Kapiten domaćih Esteban Kambijaso je poravnao rezulta u 72. minut. Posle kornera Intera odbrana Fiorentine je smušeno reagovala i nije uspela da izbaci loptu iz šesnaesterca. Ona je stigla do Argentinca na  tri, četiri metra. Kambijaso ju je primio na grudi i iz okreta akrobatskim potezom postigao je prelep gol.
Konačnih 2.1 postavio je Žonatan u 83. minutu. Brazilac je primio loptu na desnoj strani, na 14, 15 metara, lepo je prevario Paskvala i sjajno šutirao pored bivšeg igrača Partizana Stefana Savića (dobro odigrao ceo meč). Lopta je završila u rašljama a Đuzepe Meaca je eksplodirao.
Bivši bek Zvezde i reprezentativac Srbije Nenad Tomović odigrao je ceo meč za goste.
REZULTATI PETOG KOLA SERIJE A:
Četvrtak:
Inter – Fiorentina 2:1 (Kambijaso 72, Žonatan 83 – Rosi 60 pen)
Sreda:
Lacio – Katanija 3:1 (Enderson 4, Lulić 39, Ernanes 90+4 – Barijentos 6)
Kjevo – Juventus 1:2 (Tereu 28 – Kvaljarela 47, Bernardini autogol 65)
Livorno – Kaljari 1:1 (Lući 23 – Ibarbo 53)
Napoli – Sasuolo 1:1 (Džemaili 14 – Zaza 19)
Bolonja – Milan 3:3 (Laksalt 33, 52, Kristaldo 62 – Poli 12, Robinjo 89, Abate 90+1)
Parma – Atalanta 4:3 (Mesbah 19, Parolo 28, 40, Rosi 35 – Bonaventura 20, Denis 44, Livaja 79)
Sampdorija – Roma 0:2 (Benatija 65, Žervinjo 88)
Torino – Verona 2:2 (Ćerči 36. penal, 53 – Gomez 44, Žorginjo 67. penal)