Inter još bez titule

Izvor: B92, 10.Maj.2009, 23:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U nedeljnim utakmicama 35. kola italijanske Serije A, čak pet mečeva je završeno bez pobednika, dok su trijumfe zabeležile ekipe Fiorentine i Sijene.

Ljubičasti su bili bolji od Katanije sa 2:0, dok je Sijena pobedila Palermo rezultatom 1:0. Atalanta i Đenova su remizurali 1:1, a istim rezultatom su se završili mečevi Leće - Napoli i Torino - Bolonja. Lider na tabeli, Inter, dva puta je vodio na gostovanju u Veroni protiv Kijeva, ali se meč ipak završio rezultatom >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << 2:2, a tako se završio i duel Kaljarija i Rome.

Fiorentina je sigurnom igrom slavila na gostovanju protiv Katanije rezultatom 2:0, i učvrstila se na četvrtom mestu na tabeli, čemu je doprineo i remi Đenove, koja sada za glavnim konkurentima za plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona zaostaje tri boda.

Prvi pogodak za ’ljubičaste’ postigao je bivši fudbaler beogradskog Partizana Stevan Jovetić. Pobedu Fiorentine potvrdio je Lućijano Zauri golom u 90. minutu meča.

Sijena je na domaćem terenu minimalnim rezultatom sklavila u duelu protiv Palerma, a jedini pogodak na meču delo je Emanuela Kalaja, koji je bio precizan u 60. minutu meča.

Ekipa Atalante igrala je nerešeno 1:1 sa Đenovom, koja je tako izgubila korak sa Fiorentinom u trci za poziciju četiri na tabeli i mesto koje naredne sezone vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona. Atalanta je povela već u 9. minutu meča kada je mrežu gostiju zatresao Valdes. Bod petoplasiranoj Đenoi doneo je u poslednjim trenucima meča Domeniko Krisito.

U derbiju začelja, između dva tima koja se grčeviti bore za opstanak, ipak ništa nije rešeno jer su Torino i Bolonja, takođe podelili bodove. Torino je poveo u 37. minutu preko Rosine koji je bio precizan iz penala. Nadu Bolonji da još uvek može da se spase seobe u Seriju B, dao je Kalderoni u 86. minutu meča.

Aktuelni šampion i lider prvenstva Inter njie uspeo da se i zvanično domogne novog Skudeta, iako je dva puta vodio u Veroni, golovima Krespa i Balotelija. Međutim, ekipa Kijeva je oba puta uspela da se vrati u meč, prvo preko Markolinija u 27, a potom i Lusijana u 73. minutu. Interu je za novu titulu bio potreban i poraz Milana u derbiju sa Juventusom.

Kaljari je uspeo iznenadi Romu na Sardiniji i povede sa 2:0, golovima Matrija u 34. i Akvafreske u 58. minutu. Ipak, fudbaleri ’vučice’, koji u poslednje vreme beleže loše rezultate, uspeli su da se vrate u meč i izjednače, golovima kapitena Totija u 63. i Perote u 69. minutu.

Ekipa Napolija uspela je da povede na gostovanju golom Pie u 33. minutu, da bi izjednačenje domaćinu doneo Zanketa deset minuta kasnije sa bele tačke, za konačnih 1:1.