Inter ekspresno stigao do 2:0, pa ispustio prednost

Izvor: B92, 07.Okt.2023, 16:58

Fudbaleri Intera i Bolonje odigrali su bez pobednika (2:2) u meču osmog kola Serije A.

"Nerazuri" su u pretpošlom kolu izgubili prve bodove u domaćem šampionatu u porazo od Sasuola, ali su se ubrzo vratili na pobednički kolosek.

Sjajna partija Lautara Martinesa i četiri gola protiv Salernitane, nakon čega je stigao i trijumf protiv Benfike u Ligi šampiona su vratile samopouzdanje u tim Simonea Inzagija.

Silovito su otvorili i ovaj meč i već nakon >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << 13 minuta imali dva gola prednosti.

Prvo je Aćerbi u 11. minutu zatresao mrežu gostiju, a na to se nadovezao pomenuti Martines sjajnim udarcem i pogotkom iz daljine dva minuta kasnije. Za Argentinca je to bio 10. pogodak ove sezone u šampionatu i on je prvi postao dvocifren. Uz to, Markus Tiram je svom saldu dodao još jednu asistenciju.

Međutim, ni to im na ovom meču nije bilo dovoljno.

Prednost je prepolovljena već u 19. minutu kada je Orsolini bio precizan iz jedanaesterca, a na startu drugog poluvremena dete Bajerna Džošua Zirkze je neshvatiljivo ostao sam na ivici šesnaesterca i izjednačio.

Ovo je prvi remi Intera u sezoni, ali i pored toga ostaju prvi barem do meča drugoplasiranog Milana u Đenoi. Bolonja je trenutno osma.

U narednom kolu Inter gostuje Torinu, dok će Bolonja ugostiti Frosinone.