Izvor: B92, 05.Okt.2008, 00:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Inter dobio Bolonju, remi u Rimu
Fudbaleri Intera pobedili su Bolonju 2:1, u utakmici šestog kola italijanske Serije A.
Tim Žozea Murinja ovim trijumfom je izbio na čelo tabele jer je u prvoj utakmici kola Lacio u Rimu odigrao samo 1:1 sa Lećeom. Ostali dueli šeste runde na programu su u nedelju. Inter je u meč sa Lećeom ušao posle poraza od Milana u prošlom kolu, i nerešenog rezultata protiv Verdera u Ligi šampiona, i pobeda je bila imperativ. U startnoj postavi nije bilo Dejana Stankovića koji >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je u igru ušao u 74. minutu.
Do prvog gola i vođstva šampion Italije došao je u 25. minutu. Bila je to fenomenalna akcija Adrijana i Ibrahimovića koju je ektravagantni Šveđanin završio udarcem petom koji je završio iza golmana Bolonje.
U nastavku prvog dela Ibrahimović je promašio još dve, a Adrijano jednu priliku, i prvih 45 minuta završeno je minimalnom prednošću domaćina.
Konačan rezultat meča postignut je već početkom drugog dela. Prvo je u 50. minutu Adrijano postigao gol iz penala, nakon što je Serđo Volpi igrao rukom u šesnaestercu, a u 55. minutu Vagelis Moras iskoristio je veliku grešku Havijera Zanetija i smanjio na 2:1.
Inter je pokušao da reši pitanje pobednika trećim golom, ali nije uspeo i u 88. minutu je umalo i prokockao prednost nakon šanse Obine.
Gosti iz Lećea imali su tri boda u Rimu sve do 89. minuta kada je pomalo zaboravljeni Simone Inzagi dao gol i doneo Laciju vredan bod. Inzagi je meč počeo sa klupe, i ušao je u 81. minutu. Vodeći gol za Leće postigao je Triboki u 26. minutu.
Rezultati šestog kola:
Lacio - Leće 1:1
Inter Milan - Bolonja 2:1
nedelja:
Atalanta - Sampdorija
Kijevo - Fiorentina
Đenova - Napoli
Juventus - Palermo
Ređina - Katanija
Sijena - Roma
Udineze - Torino
Kaljari - Milan
Tabela:
1. Inter Milan 13
2. Lacio 13
3. Napoli 11
4. Udineze 10
5. Katanija 10
6. Milan 9...




















