Izvor: RTS, 01.Jul.2020, 22:08

Inter deklasirao Brešu, Milan iščupao bod protiv pretposlednje ekipe na tabeli

Fudbaleri Intera sa velikih 6:0 savladali su Brešu u 29. kolu Serije A i tako zadržali kakve-takve nade u borbi za titulu. Bolonja našeg Siniše Mihajlovića remizirala je sa Kaljarijem (1:1), dok se od ostalih utakmica izdvaja pobeda Sasuola nad Fiorentinom sa 3:1, kao i dramatičan remi Milana sa pretposlednjim Spalom – 2:2.
Tim Bolonje Siniše Mihajlovića dobro je ušao u meč sa Kaljarijem koji ima bod više na tabeli i činilo se da će u ravnopravnoj >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << borbi odneti pobedu jer su na poluvreme otišli sa golom prednosti.

U samom finišu poluvremena, zapravo u trećem minutu sudijske nadoknade, gol za vođstvo domaćina postigao je Musa Barov.
Na samom početku drugog poluvremena gosi izjednačuju golom Simeonea, a potom se do kraja meča odvijao ravnopravan duel do podele bodova i istih pozicija na sredini tabele.
U meču Intera i poslednjeplasirane Breše već nije bilo takve neizvesnosti, a pobednik se znao već u prvom poluvremenu.

Domaćini su serijom golova potvrdili zvanje favorita i demonstrirali superiornost u odnosu na ekipu na začelju tabele.
Seriju golova je već u petom minutu meča otvorio Ešli Jang posle centaršuta Aleksisa Sančeza koji se petnaest minuta kasnije upisao u listu strelaca za 2:0, da bi Dambrorio zaključio prvo poluvreme sa 3:0.
Serija je ponovljena i u drugom poluvremenu a, u strelce su se upisali Galjardini, Eriksen i Kandreva u sudijskoj nadoknadi vremena za konačnih 6:0.