Izvor: MozzartSport.com, 18.Sep.2021, 20:10

Iljin presudio svojima: Krasnodar za tri minuta slomio Ahmat

Gosti pred kraj prvog dela igre trasirali put do pobede (2:0)

Tri minuta furiozne igre u završnici prvog poluvremena bilo je dovoljno Krasnodaru da postigne dva gola i praktično pred odlazak na odmor potpiše četvrtu pobedu (2:0) u prvenstvu.

Rezervisano odmeravanje snaga prekinuo je Kabelja u 41. minutu pogotkom na asistenciju Spertsijana. Gol Francuza slomio je otpor domaćina, a još ošamućenog rivala tri minuta kasnije dotukao je Iljin na >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << asistenciju upravo strelca prvog gola.

Prvenac ruskog ofanzivca, upravo protiv bivšeg kluba, doneo je Krasnodaru mir u nastavku, a da će Ahmat pretrpeti drugi poraz u prvenstvu na domaćem terenu bilo je jasno u 66. minutu posle drugog žutog kartona Sidenkova.

Večerašnjom pobedom gosti su stigli do četvrtog slavlja u osam kola te uz remi i tri poraza imaju 13 bodova, dok je Ahmat ostao na četiri manje uz tri pobede i pet poraza.