Ilić golčinom sa 30 metara potopio Lacio u duelu braće Milinković-Savić VIDEO

Izvor: B92, 22.Apr.2023, 19:55

Fudbaleri Torina slavili su kao gosti protiv Lacija sa 1:0 (1:0) u susretu 31. kola Serije A.

Bio je to mali srpski derbi čiji su akteri bili i četvorica reprezentativaca Srbije.

Bio je to i zanimljiv okršaj braće Milinković-Savić, Sergeja sa jedne i Vanje sa druge strane, a golman Torina je imao više razloga da bude zadovoljan, baš kao i Radonjić i Ivan Ilić, koji je odlučio pobednika.

Sergej Milinković-Savić je odigrao svih 90 minuta u dresu >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Lacija.

Vanja Milinković-Savić i Ilić su takođe odigrali ceo meč, dok je Radonjić zamenjen u 69. minutu.

Lacio je šestim porazom u sezoni naškodio svojim izgledima da sezonu završi kao drugi, jer bi Juventus ako pobedi mogao da ga prestigne, dok je Torino siguran u sredini tabele.

Lacio je propustio dve prilike u prvom i 13. minutu, baš kao i Torino preko Radonjića u 20.

I onda, gol koji je sve rešio i to kakav - Ilić se u 43. minutu odlučio na šut sa distance, bio je to nezgodan, jak udarac, lopta je prošla ispod Provedela i završila u mreži.

Imao je Radonjić u 57. minutu, pre nego što je nešto kasnije izašao, novu priliku da duplira prednost "bikova", ali je golman odbranio njegov udarac.

Sergej je u 89. minutu pokušao da iznenandi brata na golu Torina, ali je Vanja lagano zaustavio njegov udarac.

U narednom kolu 29. aprila Torino dočekuje Atalantu dok Lacio dan kasnije gostuje Interu.