Izvor: Blic, 11.Apr.2002, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Igraćemo gde nam bude odgovaralo
Igraćemo gde nam bude odgovaralo
BEOGRAD - Košarkaški klub Crvena zvezda i pored zvaničnog poziva za učešće u 'Gudjir' (Jadranskoj) ligi još se ne izjašnjava o eventualnom nastupu od ovog leta, već strpljivo čeka stav Košarkaškog saveza Jugoslavije po pitanju priključivanja srpskih klubova ovom regionalnom takmičenju.
Prema prvim signalima gotovo da je izvesno da 'Gudjir' liga neće moći da izađe u susret zahtevima KSJ i u takmičarski ciklus >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << od sezone 2002/03 uvrsti čak pet jugoslovenskih klubova, ali to ne znači da pojedini klubovi (pozvani od strane 'Gudjir' lige), ipak, neće odlučiti da se nađu u konkurenciji Olimpije, Cibone, Bosne... - U Crvenoj zvezdi zastupamo stav da YUBA ligu ne treba rušiti zarad jačanja druge lige i konačnu procenu prepuštamo vodećim ljudima KSJ. Ukoliko se KSJ i 'Gudjir' liga ne dogovore, klubovima ostaje pravo da se izjasne o eventualnom učešću u ovom regionalnom takmičenju. Ništa ne prejudiciram, ali Crvena zvezda zbog neostvarenog plasmana u evropskim takmičenjima mora da razmisli šta bi za nju bila najbolja varijanta. Svakako da Zvezda za učesnike 'Gudjir' lige predstavlja magnet, ali da li bi to takmičenje za nas bilo svrsishodno ostaje da se vidi. Nigde ne žurimo - kaže Živorad Anđelković, prvi čovek KK Crvena zvezda. D. J. B.













