Izvor: Blic, 10.Mar.2006, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Igra pobedila ruske funte!
Igra pobedila ruske funte!
Ako je suditi po reakcijama domaćih fudbalskih stručnjaka, trijumf Barselone došao je u pravom trenutku, jer su gotovo svi zaboravili kako izgleda na travnatom terenu spojiti posao i zadovoljstvo.
- Drago mi je što je Barselona slavila iz prostog razloga što se još jednom potvrdilo da se novcem ne može sve kupiti. Čak i ako se donekle uspe u tome, sve je to kratkog daha i taj pobednički sjaj vrlo brzo potamni. Šarm kojim Katalonci >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << plene nisam video već decenijama u svetskom fudbalu. Što se tiče Čelsija, mislim da u odnosu na prošlu sezonu uopšte nisu napredovali iako je izvesno da će još jednom osvojiti Premijer ligu. Mislim da bi to trebalo da zabrine sve u Engleskoj, jer im u ligi dominira tim koji drugu godinu zaredom ne može da prođe u završnicu Lige šampiona - kaže Ivan Golac.
Trener Voždovca Mihajlo Ivanović nije iznenađen rezervisanom igrom Engleza.
- Pomno pratim igre Čelsija i mogu da kažem da oni uvek isto igraju protiv velikih timova, otuda i nisam iznenađen njihovom inertnošću u fazi napada. Sa druge strane, pored nezaboravnih poteza majstora igre Ronaldinja, Barselona je pokazala izuzetno visok nivo taktičke zrelosti jer su strpljivo čekali, imajući u vidu prednost iz prvog meča, svoj trenutak zadavanja fatalnog udarca protivniku, koji je ispostavilo se došao u finišu utakmice.
Respektujući dosadašnje uspehe 'plavaca', Ratko Dostanić nema dilemu da bolji i atraktivniji tim ide u dalji tok takmičenja.
- Svaka čast Murinju i njegovim momcima, ali moram da izrazim zadovoljstvo što je u četvrtfinale otišla ekipa zbog koje i muškarci i žene svake srede i nedelje pale svoje televizore ne bi li videli poslednje fudbalske čarobnjake. To je meni bliska fudbalska filozofija i zato se nadam da će u Parizu upravo oni podići pehar namenjen najboljem klubu u Evropi.
Iako je na 'Kamp nou' izostala goleada, na površinu su isplivali neki novi kvaliteti Katalonaca koji su, čini se, konačno kadri da ponove najveći klupski uspeh iz 1992. godine, kada su se popeli na krov Evrope.
- Moram priznati da sam bio fasciniran Rajkardovom postavkom igre, kao i činjenicom da je u odnosu na prošlu sezonu uspeo da skup fenomenalnih individualaca podredi kolektivu koji je sada jedan od njihovih glavnih aduta. Što se tiče Čelsija, smatram da dalje i nisu mogli da doguraju, s obzirom na šablonski način igranja koji forsira Murinjo. Naravno, ne želim da umanjim njegovo trenersko znanje, ali tvrdim da sa takvom filozofijom ne bi pravio dobre rezultate u ekipi kakva je Barselona - objasnio je šef struke OFK Beograda Slobodan Krčmarević. S. Vrakela









