Ibrahimović postavio novi rekord u Seriji A

Izvor: B92, 19.Jan.2020, 23:59   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ibrahimović postavio novi rekord u Seriji A

Fudbaler Milana Zlatan Ibrahimovć postavio je novi rekord u Seriji A, pošto je posle 222 odigrane utakmice u tom takmičenju došao do 150. pobede, piše goal.com.

Milan je ranije u toku dana pobedio Udineze u 20. kolu italijanskog prvenstva, što je ujedno bio 150. trijumf za švedskog napadača.

On je tako prestigao Estebana Kambijasa, koji je do tog broja pobeda stigao posle 230 odigranih mečeva. Na trećem mestu sada se nalazi Lorenco Insinje, koji je u 232 utakmice >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << imao isti broj pobeda.

Karijera Ibrahimovića u Italiji počela je 2004. godine kada je iz Ajaksa prešao u Juventus i osvojio dve titule Serije A, koje su kasnije poništene.

Posle toga, Šveđanin je otišao u Inter i tamo proveo tri godine.

Usledila je kratka epizoda u Barseloni, da bi se Ibrahimović ponovo vratio u Italiju, ovog puta u Milan. Nekoliko sezona proveo je u Pari Sen Žermenu, Mančester junajtedu i Los Anđeles Galaksiju, da bi se pre nekoliko nedelja ponovo vratio u Milan.

Nastavak na B92...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.