Izvor: SrbijaDanas.com, 12.Jul.2019, 16:30

ITF VERSMOLD: Nina stigla u polufinale

Srpska teniserka do pobede stigla za 70 minuta.
Nina Stojanović plasirala se u polufinale turnira u nemačkom Versmoldu pošto je savladala u dva seta Brazilku Telijanu Pereiru (6:1, 6:4) za 70 minuta igre. Srpska teniserak će u polufinalu igrati protiv pobednice meča između Nemice Jule Nimejer i Rumunke Irine Mare Bare.
Pereira se u prvom setu držala samo tokom prva dve gema, da bi zatim Stojanovićeva napravila tri uzastopna brejka i osvojila prvi set. Veća borba viđena je u drugom setu u kojem je prva do brejka stigla Nina, ali je Brazilka odmah uzvratila i stigla do izjednačenja 4:4. Ipak, u 10. gemu Stojanovićeva je uspela da napravi drugi brejk i stigne do pobede.