IMT osvojio prvi bod u Superligi

Izvor: B92, 06.Avg.2023, 23:01

Fudbaleri IMT-a i Voždovca odigrali su nerešeno 2:2 (0:0) u susretu drugog kola Superlige Srbije.

IMT je samo nomilano bio domaćin, pošto se igralo na stadionu Voždovca, jer kao što je poznato stadion IMT-a ne ispunjava kriterijume Superlige Srbije.

Svejedno, bilo je to dobar, dinamičan meč, a sva četiri gola pala su u drugom poluvremenu.

Voždovac je poveo u 49. minutu. Dugo je trajala provera iz VAR studija, pitanje je da li je bilo ofsajda tokom >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << akcije, ali je sve na kraju bilo čisto i Bogdan Jočić je postigao prvi gol za Voždovčane u ovoj sezoni.

Nije prošlo mnogo pre nego što je IMT izjednačio.

Posle centrašuta sa desne strane, došlo je do guže prted golom, Luka Luković je bio na pravom mestu, pogodio je za 1:1.

IMT je stigao do vođstva u 74. minutu preko beka Nikole Glišića.

Skakutala je lopta oko linije kaznenog prostora, on se sjajno snašao među nekoliko igrača Voždovca i snažnim udarcem poslao loptu u mrežu za 2:1.

Nije pošlo mnogo pre nego što je Voždovac uspeo da izjednači.

Igrao se 77. minutu, odlično je centrirao Lazar Kojić, Borislav Burmaz je izmakao pažnji odbrane IMT-a i matirao Gordića za konačnih 2:2.

U narednom kolu IMT gostuje Novom Pazaru dok je Voždovac domaćin ekipi Radnika.