I slavuj iz Mrčajevaca uz rukometašice

Izvor: Mondo, 19.Nov.2012, 15:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

I "slavuj iz Mrčajevaca" uz rukometašice

Pevač narodne muzike Miroslav Ilić premestio svoj zakazani koncert iz Kombank Arene kako bi pomogao da se nesmetano održi Evropsko prvenstvo za rukometašice.

Rukometašice Srbije, ali i organizatori Evropskog šampionata dobijaju veliku podršku, kako bi se veliko takmičenje, od 4. do 16. decembra, u našoj zemlji održalo po planu.

I pevač narodne muzike Miroslav Ilić doprineo je što boljoj organizaciji EP, tako što je koncert, koji je bio zakazan za >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << 10. decembar u Kombank Areni prebacio u Sava centar.

"Zadovoljstvo mi je da podržim ovako bitno takmičenje, i nadam se da će devojke postići veliki uspeh. Voleo bih da me pozovu i da zajedno proslavimo pobede", rekao je popularni "slavuj iz Mrčajevaca".

Selektor Srbije Saša Bošković okupio je ekipu pred početak završnih priprema u Aranđelovcu. Na spisku su Andrea Lekić, Katarina Tomašević, Jovan Risović, Kristina Georgijev, Svetlana Ognjenović, Jelena Nišavić, Jovana Bartošić, Katarina Krpež, Ivana Milošević, Slađana Pop-Lazić, Sanja Rajović, Marija Lojpur, Sanja Damnjanović, Biljana Filipović, Jelena Erić, Jovana Stoiljković, Kristina Liščević, Marina Dmitrović i Jelena Popović.

"Ove godine smo neplanirano postali domaćini Evropskog prvenstva u rukometu za žene, pa nam je cilj da za početak uđemo u drugi krug takmičenja. Bitno je da su sve devojke zdrave, i da prođemo kroz kvalitetne pripreme u Aranđelovcu", rekao je Bošković i dodao na pripremama neće biti mnogo trening mečeva, jer ih je selekcija već imala dosta do sada.

Andrea Lekić izjavila je da se nada da će pred domaćom publikom Srbija zabeležiti dobar rezultat.

"Mi se nadamo da bi domaći teren mogao da nam pomogne da ostvarimo prolaz u drugi krug takmičenja. Postoji neka vrsta treme, ali smo i takođe privilegovani što ćemo biti domaćini dva velika takmičenja u dve godine. Nadam se da ćemo napuniti Arenu, napraviti lep rezultat i napraviti dobru poldlogu za Svetsko prvenstvo 2013. godine", rekla je Lekićeva.

(MONDO, foto: MN Press)
Pogledaj vesti o: Evropsko prvenstvo

Nastavak na Mondo...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Rukometašice se zahvalile "slavuju iz Mrčajevaca"

Izvor: Sportal.rs, 19.Nov.2012

Poznati pevač narodne muzike Miroslav Ilić pružio je podršku rukometašicama pred početak priprema, a one su mu se zahvalile što je svoj koncert zakazan za 10.

Nastavak na Sportal.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.