I kad imaju šampionsko znamenje ne znaju sa Ajaksom: Fajenord razbijen! (VIDEO)

Izvor: MozzartSport.com, 22.Okt.2017, 16:48   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Tim iz Amsterdama lako slavio u velikom derbiju - 4:1

I kad na grudima ima šampionsko znamenje Fajenord ne zna sa Ajaksom. Prošle je više od dve godine od kada su se na Kajpu poslednji put radovali posle sudara sa velikim i mrskim rivalima iz Amsterdama.

Danas su navijači kluba iz najveće holandske luke otišli kućama besni i frustrirani: Fajenord - Ajaks 1:4. Moglo je još koja lopta da završi iza leđa golmana domaćina Breda Džonsa.

Možda je rano za takve konstatacije, ali današnjim porazom potonule su i Fajnardove nade o odbrani šampionske titule. Nije to onaj isti tim od prošle godine, videlo se to i na nekim mečevima Lige šampiona.

Fajenord je odigrao solidno prvo poluvreme, ali je u drugom ubijao sam sebe. Igrao se 50.minut kada je Asmbrabat katastrofalno pogrešio, pokonio loptu Kopljanicima, usledio je pas ka Hunterlaru i sigurna realizacija.

Bili su to trenuci velikog naboja u Roterdamu. Da ovo neće biti Fajenordov dan moglo se naslutiti u 56.minutu kada je Jorgansen promašio penal. Izjednačenje Tornstre donelo je samo instant veselje na tirbinama Kajpa.

Ajaksov stručni štab postavio je sve kako treba. Osetio je i ko može da bude dželat Fajnordovih šampionskih ambicija. Trener Kopljanika Marsel Kajzer ubacio je u igru Dolberga i de Jonga. Oni su bili otrov za poslednju liniju Fajenorda.

Upravo je Danas razmontirao Fajnord i golom u 72.minutu najavio konačnog pobednika. On i pomenuti De Jong imali su zadatak da podebljaju trijumf velikana iz Amsterdama.

Ajaks u poslednja tri meča ima isto toliko trijumfa i brutalnu gol razliku - 12:1.