Izvor: B92, 30.Maj.2004, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
I juniori na Evropskom prvenstvu
Muška juniorska odbojkaška reprezentacija SCG plasirala se na Evropsko prvenstvo u Hrvatskoj, pošto je u nedelju uveče ostvarila četvrtu pobedu na kvalifikacionom turniru u Rumuniji.
"Plavi" su u petom, poslednjem kolu turnira savladali domaću selekciju sa 3:0, po setovima 25:14, 25:18, 25:20 i tako zauzeli drugo mesto na tabeli među šest selekcija.
Kao prvoplasirana na EP u Hravstku će putovati reprezentacija Španije.
"Momci su igrali izvanredno, maksimalno >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ozbiljno u kritičnim situacijama. Tokom priprema i čitavog turnira imali smo punu podršku i pomoć našeg Odbojkaškog saveza i na tome smo zahvalni", izjavio je selektor naših juniora Milan Žarković.
Prema njegovim rečima, ta podrška bila je naročito značajna posle poraza od Španije, kada su "mnogi mislili" da juniori neće ostvariti cilj. EP u Hrvatskoj igra se u septembru.





