Izvor: B92, 14.Jul.2004, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
I Kroker oborio svetski rekord
Američki plivač Jan Kroker oborio je svetski rekord na 100 metara leptir, u kvalifikacijama za Olimpijske igre u Atini.
Kroker je deonicu preplivao za 50.75 sekundi, a posle trke najavio je da će na Olimpijadi u Grčkoj pokušati da je prepliva za manje od 50 sekundi.
"Moj cilj je da isplivam 100 m leptir za manje od 50 sekundi. Verujem da mogu da završim trku za 49 sekundi i očekujem da ću to učiniti vrlo brzo", kazao je Kroker koji je popravio rekord za 23 stotinke.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << />
Kroker je plivao zajedno za tinejdžerom Majkom Felpsom, ali je od starta poveo i do cilja nije ispuštao prednost.
"Kada se takmičite sa Majklom ništa nije nemoguće. On je fenomenalan plivač i trudi se da učini nešto posebno", dodao je Kroker.
Svetski rekorder je objasnio da se oseća odlično, ali da još nije dostigao punu formu, kao i da se nada da će biti još bolji na Olimpijskim igrama.
Felps, koji će se u Atini potruditi da dostigne rekord Marka Špica iz 1972. godine, kazao je da ovo nije bila njegova najbolja trka.
"Znam da je Kroker bio brži od mene i da mu je to donelo svetski rekord. Nadam se da će narednih pet nedelja biti dovoljno da promenim neke stvari", rekao je Felps.












