Izvor: Politika, 11.Mar.2007, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

I Cibona poklekla u Železniku

U 24. kolu Jadranske lige za košarkaše: FMP – Cibona 81:74 (23:23, 23:17, 11:18, 24:16) Košarkaši FMP-a su pobedili u Železniku zagrebačku Cibonu sa 81:74 (23:23, 23:17, 11:18, 24:16) u 24. kolu Jadranske lige. Tako su joj dva kola pre kraja odmakli za pobedu u trci za prvo mesto, najpovoljnije za doigravanje. Domaćina su do pobede predvodili Zoran Erceg sa 18 poena, Branko Cvetković sa 16 i Predrag Samardžiski sa deset i sedam skokova. Najefikasniji u gostujućem timu bio je >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << Endrju Viznevski sa 19 poena, dok su Bariša Krasić i Brent Rajt postigli po 13.

Tek u finišu meča FMP je došao do sedam poena prednosti. Cibona je igrala samo sa devetoricom igrača, a u Beograd je došla bez povređenog Davora Kusa. Domaća ekipa je u prvom poluvremenu održavala malu prednost i tek krajem prvog poluvremena uspela da se "odlepi" na devet poena, ali je Cibonu u igri održao Ivan Tomas, koji je sa svoje polovine terena postigao trojku u zvuk sirene.

Cibona je trojkama Viznevskog i poenima Bariše Krasića uspela da izjednači, a zatim i povede u trećoj četvrtini, ali najviše zato što je FMP slabije igrao. Od 11 poena domaćih u tom periodu, Erceg je postigao osam.

Gosti su poslednji deo počeli trojkom Krasića i došli do vođstva 61:57, ali su visoki igrači FMP-a održavali korak, da bi u poslednjem minutu izjednačili i poveli i na kraju u penal završnici obezbedili najveću prednost na meču. – Utakmica je bila jako zanimljiva za gledanje, iako je bilo mnogo grešaka. Cibona je uvek opasan rival i nije ga lako pobediti, bez obzira na probleme koje je imala. Čestitam joj na dobroj igri – rekao je trener FMP-a Vlada Vukoičić. – Plašio sam se da će igrači biti ′odsutni′, da će više misliti na utakmicu sa Lijetuvos Ritasom, a to se i desilo i to u mnogo većoj meri nego što sam očekivao.

Trener Cibone Dražen Anzulović na kraju nije bio nezadovoljan porazom, kada se uzmu u obzir okolnosti koje su pratile njegov tim. – Nama su do danas trenirala samo sedmorica igrača, a neki od njih su ušli u utakmicu bez treninga u poslednjih nekoliko dana. Ne mogu da budem nezadovoljan igrom u pojedinim momentima, ali ako želite da dobijete FMP kod kuće, ne smete sebi da dozvolite oscilacije – rekao je Anzulović.

DVORANA: FMP-a. GLEDALACA: 1.000. SUDIJE: Boltauzer, Kolar, Vučković (Slovenija).

FMP: Teodosić 7 (za tri poena 1-5), Cvetković 16 (2-4), Đerasimović 7 (1-2), Erceg 18 (1-3), Labović 4 (0-2), Popović, Mičić 7 (1-1), Todorović 4, Rašić 5 (0-4), Žigeranović 3, Samardžiski 10. Nije igrao: Pavlović. TRENER: Vukoičić.

CIBONA: Rajt 13 (1-2), Voren 5 (0-3), Krasić 13 (3-4), Andrić 9, Bader 2, Tomas 7 (1-2), Rozić 2 (0-1), Mance 4, Vrbanc, Viznjevski 19 (2-5). TRENER: Anzulović.