I Blerova vlada protiv Glejzera

Izvor: B92, 15.Maj.2005, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

I Blerova vlada protiv Glejzera



Prodaja Mančester Junajteda američkom biznismenu Malkomu Glejzeru izazvala je žestoku reakciju ne samo među navijačima najpopularnijeg britanskog kluba, već i u najvišim krugovima britanske vlade, piše Sandej telegraf.

Članovi vlade Tonija Blera zarekli su se da će sve naredne pokušaje kupovine klubova u Premijer ligi na ovakav "nasilnički" način, staviti van zakona.

Ministar za sport Ričard Kaborn je tim povodom izjavio:
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<
"Premijer liga je najbolja na svetu i želimo da tako i ubuduće ostane", prenosi pisanje lista BBC na srpskom.

Glejzer u nedelju ujutro poseduje 74,81 posto akcija kluba. Ukoliko kupi jednu akciju preko 75 posto, moraće da isplati vlasnicim preostalih akcija njihovu tržišnu cenu u tom trenutku, a klub će postati njegovo vlasništvo. Jedna od ključnih zamerki američkom milijarderu je što će zbog preuzimanja ući u ogroman dug (veći od 500 miliona funti).

Junajted u nedelju igra u Sautemptonu, u poslednjem kolu Premijer lige, a bez obzira na rezultat završiće sezonu na trećoj poziciji. Klub sledećeg vikenda brani trofej u FA kupu protiv Arsenala.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.