Izvor: MozzartSport.com, 18.Okt.2020, 15:58

I Atletik pogodi pojačanje (VIDEO)

Levante pao na San Mamesu, Bilbao pobegao iz zone ispadanja

Proradio je i napad Atletika. Zahvaljujući Aleksu Berengeru. Jedino Atletikovo pojačanje u poslednje dve sezone (!) probilo je bunker Levantea i utabalo Baskima put do pobede od 2:0 u petom kolu Primere.

Atletik je sve vreme bio bolji tim na terenu, ali to je tim koji se ove sezone poprilično muči u napadu. Samo je Elče do danas postigao manje golova nego klub iz Bilbaa, ali možda današnji meč >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << bude prekretnica za Baske.

Berenger je bio junak meča, pošto je u 68. minutu otvorio rivala. Dani Garsija mu je poslao loptu mada verovatno ni sam nije slutio da će mu se pisati asistencija, ali 10.500.000 evra plaćeno pojačanje iz Torina – Italijani su sa svoje strane morali da dodaju 1.500.000 Osasuni, jer ona nikako nije htela da Berenger završi u taboru lokalnog rivala – izdržao duel sa Postigom i precizno gađao u dalji ugao za vođstvo od 1:0.

Levante nije mogao da se iščupa iz tog šoka. I pre toga je bio u podređenom položaju. Raul Garsija je početkom drugog poluvremena uzdrmao prečku, udarac Injakija Vilijamsa je zaustavljen na gol liniji, još u uvodnim minutima sviran je i penal za domaće, ali je poništen posle konsultacija sa VAR tehnologijom.

Kad je Berenger pogodio, sve je palo. I koncetracija. U 78. minutu probio je po levom krilu Jon Morsiljo, na drugoj stative sam kao duh je Vilijams i to je 2:0 za Baske i konačno jedna ofanzivno potentna partija. U prva četiri kola postigli su golova koliko i danas.

Ima i do Levantea, ali nadaju se na San Mamesu da je Berengerov pogodak naznaka nešto opasnijeg Atletika.