Izvor: MozzartSport.com, 16.Avg.2020, 20:15

I Anderleht probio led (VIDEO)

Rutinski protiv Sent Trujdena - 3:1

Prvo je danas Klub Briž probio led, a evo sada i još jednog kluba koji će se ove sezone boriti za titulu. Anderleht je posle početnog remija danas dočekao Sent Trujden i uspeo je da izađe sa njim na kraju rezultatom 3:1 (1:0).

Ne može se reći da se Anderleht nešto mučio, čemu svedoči i činjenica da je imao blizu 60% posed lopte i značajno više udaraca u okvirt gola. Trujden gotovo da nije ni zapretio muški, osim naravno >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << što je dao gol u samom finišu utakmice.

Anderleht je do prednosti stigao pred kraj prvog poluvremena kada je strelac bio Mihaličenko u 41. minutu, a dosta je veliku ulogu odigralo i to što su gosti ostali sa igračem manje u 47. minutu utakmice kada je crveni karton dobio Sankon.

Naravno, to je sve dalo krila domaćem sastavu koji je odmah našao rupu u odbrani Trujdena i kaznio ga. Igrao se 50. minut, lopta je došla se leve strane, Dimata je u stilu najboljih centarfora glavom poslao loptu u mrežu i tu je bio kraj.

Domaći sastav je samo trebalo da odigra do kraja, da privede meč u svoju korist i da tako najavi neke bolje dane. Ni to Anderleht nije uradio bez poteškoća jer je prvo Balongo uspeo da Trujden vrati u život i da smanji prednost domaćina na 2:1, ali uspeo je Anderleht i do trećeg gola na utakmici.

Strelac je bio Tau. I time je stavio tačku na "i".

BELGIJA 1 – 2. KOLO