Izvor: B92, 26.Jul.2010, 22:40 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Huligani prekinuli meč u BiH
Finalni meč memorijalnog turnira Kenan Memija u BiH, u kojem je trebalo da se sastanu Sarajevo i Željezničar, otkazan je zbog upada huligana na teren.
Uoči utakmice u Fojnici Željini navijači uleteli su u teren i napali igrače mlađeg sarajevskog kluba.
Tamošnji mediji prenose da je jedan od huligana u rukama imao nož.
Fudbaleri obe ekipe povukli su se u svlačionicu, a na terenu je usledio sukob navijača i policije. Prema nezvaničnim >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << podacima, dvojica policajaca zadobili su lakše telesne povrede, kao i član uprave FK Fojnica.
Poznato je da susreti sarajevskih navijača često završavaju krvavo. Njihovo rivalvstvo seže do 1987. godine kada su osnovani Manijaci i Horde zla iako su u vreme bivše Jugoslavije dve suprotstavljene grupe zajednički odlazile na utakmice protiv klubova iz "velike četvorke".





