Hopman kup: Trofej selekciji SAD

Izvor: B92, 07.Jan.2006, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Hopman kup: Trofej selekciji SAD



Teniska selekcija SAD pobednik je Hopman kupa, koji je u petak ujutro završen u Pertu.

Lisa Rejmond i Tejlor Dent savladali su u finalu holandsku postavu Mihaela Krajiček - Peter Vesels sa 2:1 u pobedama i doneli svojoj zemlji četvrti pehar Hopman kupa.

U finalu Holandija je dobila ženski (6:4, 7:6), a Sjedinjene Države muški singl (6:1, 6:4), pa je odluka pala u meču dublova.

Pošto su obe strane osvojile po jedan set (4:6, 6:2) odlučio je produženi taj-brejk, u kojem su Amerikanci slavili rezultatom 10:7.

Selekcija SCG u sastavu Ana Ivanović - Novak Đoković osvojila je drugo mesto u svojoj grupi Hopman kupa.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.