Holanđanke dale 58 golova

Izvor: B92, 05.Dec.2021, 22:24

Rukometašice Holandije pobedile su Uzbekistan rezultatom 58:17.

Aktuelne svetske šampionke, reprezentativke Holandije pobedile su Uzbekistan vrlo ubedljivim rezultatom 58:17.

Ovo je novi svetsk rekord, pošto su Holanđanke srušile svoj, jer su 55:15 pobedile Portorikanke u prošlom rekordu.

Uzbekistan je pružio otpor u prvom poluvremenu i držale se na 6:4, odnosno 9:5 nakon nekoliko napada da bi usledila brutalna serija preko krila i 18 golova prednosti.
Drugo poluvreme je bilo još brutalnije i Holanđanke su slavile 58:17 za novi rekord.

Po 7 golova dale su Nuser i Bont, dok je 6 imala Feriks, kao i Volebreht, a 5 golova dala je Vetering.

U istoj grupi je Švedska rezultatom 48:10 bila bolja od selekcije Portorika.

U prvom meču drugog kola grupe B 25. Svetskog prvenstva za dame u Španiji, reprezentacija Rusije, teže nego što se očekivalo, opravdala je ulogu favorita protiv Poljske 26:23 (16:10).

Delovalo je da će jedan od glavnih kandidata za pobedničko postolje rutinski upisati bodove, ali je Poljska sjajnom serijom u drugom poluvremenu umalo nadoknadila minus sedam.

Prišle su Poljakinje na gol zaostatka (22:21), ali je Rusija igrom gol za gol ipak uspela da sačuva trijumf.

Podsetimo, u prvom kolu ove grupe, Poljakinje su na sličan način izgubile i od Srbije, koja od 20.30 igra sa Kamerunom.